środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Najlepsze krowy są hodowane w Danko

07.06.2017 12:56 | 0 komentarzy | red.

Podczas tegorocznej ogólnopolskiej edycji Mlecznej Gali w Warszawie po raz pierwszy w historii wyróżniona została obora z raciborszczyzny – firmy Danko w Modzurowie. Ferma Krowiarki, w której znajduje się stado liczące ponad 350 sztuk krów dojnych uzyskała w 2016 r. wydajność 12 509 kg mleka od jednej krowy, co pozwoliło uzyskać jej III miejsce w kraju w kategorii obór od 300 do 500 sztuk.

Najlepsze krowy są hodowane w Danko
Dyrektor gospodarstwa Danko w Modzurowie Jan Staroń z pucharem ufundowanym przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, za 2016 r. za uzyskany wynik 12 509 kg mleka rocznie od krowy Zdj. arch. Danko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To prawdziwa „liga mistrzów”, gdyż wyniki porównywalne są z uzyskiwanymi w najlepszych oborach europejskich i amerykańskich. Osiągnięcie takiego poziomu produkcji zasługuje na uznanie zważywszy na fakt, że początki Danko w Modzurowie sięgają 2010 r., kiedy wydajności produkcyjne w tej oborze sięgały 7 200 kg mleka rocznie od jednej sztuki, co plasowało ją na końcowych miejscach w rankingu ogólnopolskim. Szybki postęp i zaskakująca efektywność w krótkim czasie wzbudza zdumienie specjalistów branży mleczarskiej. Ponieważ ciągu 6 lat uzyskano wysoki wzrost produkcji mleka, co przełożyło się na przesunięcie hodowli w Danko na czołowe miejsce w kraju.

– Obora w Krowiarkach swoje niezwykłe wyniki zawdzięcza ciężkiej pracy całej załogi zakładu Danko Modzurów. Efekty pojawiły się również na polach zakładu Danko, gdzie obok produkcji nasiennej i towarowej wytwarza się również pasze objętościowe dla zwierząt. Dbałość o jakość gleb, poziom technologii uprawy i kondycja zwierząt hodowlanych daje dobre rezultaty, a koegzystencja obu działów – produkcji roślinnej z produkcją zwierzęcą przynosi pozytywne rezultaty – tłumaczy tajemnicę sukcesów dyrektor firmy Danko Jan Staroń.

Mleczna Gala w Warszawie organizowana jest co roku przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a jej celem jest uznanie i wyróżnienie najlepszych hodowców z całego kraju. W tym roku objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele zagranicznych organizacji mleczarskich oraz reprezentanci firm mleczarskich.