środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Dobro Ojczyzny chce ściągnąć do Raciborza ministra Glińskiego i generała Polko

23.05.2017 12:30 | 1 komentarz | ma.w

Obchodzące w tym roku 8 urodziny stowarzyszenie patriotów przygotowuje się do lipcowych obchodów. - To, że nie ma nas w prasie, nie znaczy, że nic nie robimy – zastrzega Józef Kastelik.

Dobro Ojczyzny chce ściągnąć do Raciborza ministra Glińskiego i generała Polko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Działacze Dobra Ojczyzny spotykają się regularnie w Strzesze. Z tym obiektem związana jest chęć sprowadzenia do Raciborza ministra kultury i wicepremiera w rządzie PiS Piotra Glińskiego. - Wystosowaliśmy do niego zaproszenie. Liczymy na kontakt. Pan Gliński był niedawno w Wodzisławiu Śląskim. Gdyby przyjechał do nas chcemy go zainteresować Strzechą i lobbować o wsparcie na prace remontowe tej ostoi wartości patriotycznych – opowiada nam J. Kastelik. Wspólnie z Józefem Sadowskim uważają, że raciborzanie i mieszkańcy powiatu za mało okazują swój patriotyzm z okazji świąt państwowych. - W Samborowicach gdzie mieszkam to chyba tylko ja wywiesiłem flagę – dziwi się Sadowski.

Oprócz Glińskiego Dobro chciałoby zorganizować spotkanie z gen. Romanem Polko. - Miałem okazję go poznać gdy prowadziłem firmę transportową. Woziliśmy wtedy żołnierzy z Kosowa – wspomina Kastelik. Polko lub Gliński mogliby uświetnić lipcową uroczystość stowarzyszenia – jego 8 rocznicę działalności.

Nie doszła do skutku próba ściągnięcia do Raciborza Pawła Kukiza. Według informacji panów Józefów ten przyjeżdża przede wszystkim do miejscowości gdzie jest też zapraszany na koncert. W tym przypadku zabrakło funduszy, a starania o wsparcie finansowe z urzędu spotkały się z brakiem zainteresowania.

(m)

fot. Adrian Grycuk, roman416, pl.wikipedia.org, CC 3.0

Ludzie:

Józef  Sadowski

Józef Sadowski

Prezes Stowarzyszenia "Dobro Ojczyzny".

Józef Kastelik

Józef Kastelik

Emeryt, prawnik.