Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Prezydent Wodzisławia na Marszu Wolności: mówię "nie" planom rządzących

08.05.2017 07:00 | 193 komentarze | mak

Prezydent Mieczysław Kieca uczestniczył w "Marszu Wolności", który odbył się w sobotę w Warszawie. - Od wielu lat świetnie radzimy sobie z naszą samorządnością. Wielokrotnie pokazaliśmy że jesteśmy wspólnotą, która potrafi o siebie zadbać - podkreśla prezydent, wyrażając swój sprzeciw wobec planów partii rządzącej.

Prezydent Wodzisławia na Marszu Wolności: mówię "nie" planom rządzących
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

6 maja ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wolności. W zorganizowanej przez Platformę Obywatelską manifestacji uczestniczyli także przedstawiciele Nowoczesnej i PSL-u. Marsz wspierali także samorządowcy. Uczestnicy marszu protestowali przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Hasła nawiązywały m.in. do niezależności wymiaru sprawiedliwości, wolności polskiej szkoły oraz pozycji Polski w UE. Była też mowa o obronie niezależności samorządów.

W marszu uczestniczyła reprezentacja Wodzisławia Śląskiego, wraz z prezydentem Mieczysławem Kiecą.

Do swojego udziału w manifestacji prezydent Kieca nawiązał w liście, który został przekazany prezesowi OSP Kokoszyce z okazji 105-lecia istnienia jednostki. Za pośrednictwem listu prezydent nie tylko złożył strażakom życzenia. Tłumaczył też swą nieobecność na sobotnim jubileuszu. - Z żalem przepraszam, że mogę być tu dziś z wami. Moja nieobecność na waszej pięknej uroczystości jest dla mnie zasmucająca. Czułem jednak, że 6 maja powinienem być tam, gdzie będziemy mówić o naszej wolności i naszym bezpieczeństwie - wyjaśnił w liście Mieczysław Kieca.

Prezydent odniósł się też do zapowiadanych przez polityków partii rządzącej zmian, które mają dotknąć samorządy. - Z wielkim niepokojem przyjmuję płynące z góry zapowiedzi ograniczenia naszego prawa do samorządności. Budzi się we mnie wielki sprzeciw i ogromna troska o wspólnie wypracowane dobro. Jestem teraz w Warszawie, wraz z licznymi samorządowcami. Mówię "nie" planom rządzących. Wyrażam nasze obawy o konsekwencje wprowadzenia nieprzemyślanych zmian i kolejnej rewolucji tam, gdzie nie jest ona potrzebna - podkreślił prezydent.

fot. Facebook/Mieczysław Kieca

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.