Poniedziałek, 27 stycznia 2020

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Radny Wala: nasze uwagi pozostają bez reakcji wójta

27.04.2017 07:00 | 7 komentarzy | art

Radnego Jarosława Walę, przewodniczącego gminnej komisji infrastruktury i rozwoju gospodarczego poprosiliśmy o odniesienie się do słów wójta Mirosława Szymanka, który przed tygodniem w wywiadzie dla Nowin Wodzisławskich stwierdził, że opozycyjna grupa radnych skupia się głównie na próbach rozliczania władz gminy, nie proponując pozytywnych rozwiązań.

Radny Wala: nasze uwagi pozostają bez reakcji wójta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Wójt Mirosław Szymanek uważa, że grupa radnych, również pan, postanowiła od początku kadencji skupić się głównie na rozliczaniu jego działań.

– Zacznijmy od ulicy Skrzyszowskiej, bo ten przykład podał wójt. Nam nie chodziło w tym przypadku o rozliczanie, ale o celowość wydatkowania pieniędzy. Przed rozpoczęciem robót stwierdziliśmy, że zaprojektowane odwodnienie chodnika jest bezcelowe, bo nie spełnia swojego zadania, skoro odwodnienie miało być po wyższej stronie drogi. Zwróciliśmy uwagę, że to odwodnienie jest w takim razie niepotrzebne i podwyższa koszt inwestycji. Byłem z całą komisją na ulicy Skrzyszowskiej przed rozpoczęciem wykonania tej inwestycji i nie było takiej osoby, która by uznała i podała argumenty, że wykonanie tego odwodnienia jest w tym miejscu celowe.

To, że zadanie wykonywał powiat, jest prawdą, ale gmina w połowie ten remont sfinansowała. I można było na etapie, kiedy o tym rozmawialiśmy, wykonać aneks do projektu i nie robić tego odwodnienia. I tu nie chodziło o to, że coś jest zrobione, a my to teraz rozliczamy. Wskazywaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, żeby wykreślić to odwodnienie z projektu, co obniżyłoby koszty całej inwestycji. Ostatecznie i tak zostało to zrobione, zlikwidowano jedynie kratki ściekowe i teraz mamy studzienki, które są nieczynne, co każdy może zobaczyć, wystarczy tam pojechać.