Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kultura

Sukces uczennic G5 Racibórz w konkursie Poznajemy Swoją Ojcowiznę

25.04.2017 10:42 | 0 komentarzy | ż

Uczennice Gimnazjum nr 5 zostały laureatkami wojewódzkich eliminacji XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę

Sukces uczennic G5 Racibórz w konkursie Poznajemy Swoją Ojcowiznę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 kwietnia dwie uczennice Gimnazjum nr 5 w Raciborzu zostały nagrodzone w Bytomiu dyplomami i nagrodami w eliminacjach wojewódzkich XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę. Uczennice zwiedziły także śródmieście Bytomia z przewodnikiem pod opieką Sylwii Bąk.

Natasza Malinowska z klasy II b uzyskała I miejsce w woj. śląskim w kategorii prac multimedialnych. W pracy pt. „Korona Gór Polskich – Moja Korona Gór Polskich” przedstawiła swoje wieloletnie już wędrówki po górach wraz z rodzicami i zdobywanie szczytów w poszczególnych pasmach górskich w Polsce. Na ponad 140 slajdach zaprezentowała między innymi zdjęcia z archiwum rodzinnego.

II miejsce w woj. śląskim zajęła także uczennica G 5 z kl. II c Agata Wydra za pracę indywidualną „Mój Bojanów?”, w której opisuje swoją miejscowość - ciekawe miejsca, zwyczaje, niektóre gry i zabawy, dostarczające radości dzieciom w Bojanowie także dzisiaj.

Praca uczennicy, która uzyskała I miejsce w województwie śląskim będzie rywalizować z pracami uczniów z całej Polski w eliminacjach ogólnopolskich. Opiekunem merytorycznym prac jest nauczycielka geografii Róża Szramek.

źródło: G5 Racibórz