Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Marne drogi przez świetlicę i boisko

03.04.2017 07:00 | 1 komentarz | art

Radny Henryk Tomala na ostatnim posiedzeniu komisji rady gminy dopytywał o remonty dróg gminnych w sołectwie, którego jest sołtysem. Chodziło m.in. o ulice 7 kwietnia i Kolejową.

Marne drogi przez świetlicę i boisko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Ja nie wiem, czy jestem w ogóle potrzebny. Ludzie coraz krzywiej na mnie patrzą i pytają, czy ja tam w tej gminie coś jeszcze potrafię załatwić. Chodzę do kościoła i rzykom, ale jakoś nie jestem wysłuchiwany. A projekt na przebudowę ulicy 7 kwietnia jest gotowy już 9,5 roku – powiedział mocno zdegustowany Tomala.

Wójt na żal radnego obojętny nie pozostał. I podpowiedział, dlaczego modlitwy o drogę nie zostały wysłuchane. – Dokumentacja tak jak pan zauważył, istnieje od ponad 9 lat. Dlaczego mimo to droga nie została zrobiona? To pan sam sobie musi na to pytanie odpowiedzieć – odparł Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc. Dopowiedział, że w tym czasie w Osinach wybudowano świetlicę i boisko, na którym nikt nie gra, czym mocno poruszył Tomalę. – Wiele rzeczy choćby na boisku powstało w ramach czynu społecznego – bronił się radny. – Ja postaram się przygotować koszty tego czynu społecznego na świetlicy i boisku, jakie poniosła gmina – skwitował wójt. Dodał, że sołtysi powinni w swoich sołectwach wspólnie z mieszkańcami poustalać priorytety. – Pan określił, że takim priorytetem jest kultura – powiedział wójt Jakubczyk. Poprosił go również o to, by jako radny miał na względzie interes całej gminy.

Tomala nie dawał za wygraną w tej dyskusji. Przypomniał, że ul. Kolejowa miała być remontowana jeszcze za rządów wójta Piotra Oślizło. – Wtedy jednak ówczesny wójt przekonywał nas do tego, żebyśmy zrezygnowali z remontu Kolejowej, bo gmina musi wyremontować jakąś drogę w Turzy. Obiecano nam remont w przyszłym roku. Zgodziliśmy się na takie rozwiązanie, bo nie chcieliśmy za wszelką cenę stawiać na swoim. A odnosząc się do budowy świetlicy – nie byłoby remontu WDK w Gorzycach, gdyby najpierw nie wybudowano świetlicy w Osinach. Po to Osiny zrobiono, żeby można było prowadzić kulturę w Gorzycach. Więc proszę mi nie wytykać tej świetlicy – powiedział Tomala, nawiązując do tego, że podczas remontu WDK, gorzycka kultura funkcjonowała w Osianach. Tu też odbywały się m.in. posiedzenia rady gminy.

(art)