Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Już nie ordynator porodówki, a ortopeda będzie zastępcą dyrektor szpitala

07.03.2017 13:02 | 4 komentarze | mak

Konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora szpitala ds. lecznictwa został rozstrzygnięty. Wygrał Sławomir Święchowicz - ortopeda.

Już nie ordynator porodówki, a ortopeda będzie zastępcą dyrektor szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O stanowisko zastępcy dyrektora szpitala ds. lecznictwa starały się trzy osoby. - Jedna wycofała się w trakcie konkursu - mówi wicestarosta Grzegorz Kamiński, resortowo odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Przypomnijmy, że do tej pory pełniącym obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa był obecny ordynator porodówki w Wodzisławiu, Wojciech Kluszczyk.

Sławomir Święchowicz został zatrudniony na okres 6 lat, czyli od 1 marca tego roku do 28 lutego 2023 roku. Jest specjalistą ortopedii i traumatologii. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami służby zdrowia.

Wcześniej lekarz był zawodowo związany m.in. ze szpitalem Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej. Pracował tam jako prezes zarządu, ponieważ - jak wynika z informacji prasowych - szpital został przekształcony w spółkę. Był też dyrektorem medycznym szpitala i dyrektorem NZOZ. W przeszłości działał również w związkach zawodowych. Ma 26-letni staż pracy.

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski