Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Porozumienie podpisane. Droga do połączenia KHW i PGG otwarta

01.03.2017 13:07 | 0 komentarzy | acz

Przedstawiciele wszystkich związków zawodowych podpisali porozumienie w sprawie włączenia Katowickiego Holdingu Węglowego do Polskiej Grupy Górniczej. 

Porozumienie podpisane. Droga do połączenia KHW i PGG otwarta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wielogodzinnych obradach w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach związki zawodowe i zarządy Polskiej Grupy Górniczej oraz Katowickiego Holdingu Węglowego uzgodniły nowy tekst porozumienia w sprawie połączenia obu spółek.

– To porozumienie daje większe gwarancje w obszarze stabilności zatrudnienia i wysokości wynagrodzeń dla pracowników obu spółek. Daje też szansę na to, że kopalnie, które w poprzedniej wersji porozumienia miały zakończyć wydobycie jeszcze w tym roku, będą mogły funkcjonować dłużej. Chodzi o kopalnie Śląsk i Wieczorek – poinformował po zakończeniu obrad przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności i członek prezydium WRDS Dominik Kolorz. – Szkoda, że zgodnie z propozycją Solidarności rozmowy o fuzji PGG z KHW nie rozpoczęto w ramach WRDS wcześniej – dodał.

Podpisanie porozumienia otwiera drogę do połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego i Polskiej Grupy Górniczej. Po fuzji powstanie silna firma zatrudniająca ok 43 tysięcy pracowników. Połączenie pozwoli na lepsze gospodarowanie złożami, bardziej efektywne wykorzystanie sprzętu, zmniejszenie kosztów, stworzenie lepszej oferty i utworzenie wspólnej sieci sprzedaży – wyjaśnia Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.