Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Alarm smogowy. Raciborski sanepid apeluje do dyrektorów szkół i przedszkoli

21.02.2017 18:30 | 5 komentarzy | żet

Dotarliśmy do pisma, które minionym tygodniu do szkół w powiecie raciborskim rozesłała Karina Talabska (na zdj.), dyrektor Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu.

Alarm smogowy. Raciborski sanepid apeluje do dyrektorów szkół i przedszkoli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- (...) mając na uwadze zdrowie dzieci i młodzieży, apeluję do Państwa o czasowe rozważenie możliwości z rezygnacji z zajęć prowadzonych na zewnątrz placówek (spacerów, zajęć wychowania fizycznego) - czytamy w piśmie K. Talabskiej do dyrektorów placówek nauczania w powiecie raciborskim.

Dyrektor sanepidu poprosiła również o bieżące śledzenie komunikatów dotyczących alertu smogowego, które są dostępne na stronie internetowej powietrze.katowice.wios.gov.pl.

Smog to zjawisko związane z tzw. niską emisją pyłów i innych związków do atmosfery. Cząstki pyłu zawieszonego w powietrzu mają negatywny wpływ na zdrowie ludzi - obniżają odporność organizmu, prowadzą do przewlekłego zapalenia oskrzeli oraz dolegliwości sercowo-naczyniowych. Grupami szczególnie narażonymi są dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, a także osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia i skóry.

O podjęcie działań w zakresie ochrony dzieci i młodzieży przed skutkami smogu wielokrotnie apelowali przedstawiciele Raciborskiego Alarmu Smogowego.