środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia na Śląsku:

Urzędnicy wstrzymują wypłatę 500+

22.02.2017 07:00 | 62 komentarze | art

W kwietniu minie rok od uruchomienia programu „Rodzina 500 plus”. Wielu rodziców mających prawo do świadczenia, do tej pory nie zobaczyło jeszcze ani złotówki. Bo pracują za granicą. Taka sytuacja dotyczy bardzo wielu osób z naszego powiatu m.in. z Wodzisławia, Godowa czy Mszany.

Urzędnicy wstrzymują wypłatę 500+
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Złożyłam wniosek o świadczenie 9 maja ubiegłego roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanej. Ponieważ pracuję w Czechach, to OPS przesłał mój wniosek do Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej (ROPS) w Katowicach. Od tamtego czasu cisza. Dzieci znajomych dzięki programowi były na wakacjach. A ja zastanawiam się, czy moje pojadą na nie przynajmniej w tym roku – mówi Barbara Szymik z Mszany.

Rodzice nie mogą doczekać się również innych świadczeń, np. kosiniakowego, czyli zasiłku w wysokości 1000 zł, wypłacanego przez rok po urodzeniu dziecka rodzicom, którzy do tej pory nie mieli praw do urlopów macierzyńskich. – Świadczenie to należy mi się od maja ubiegłego roku. Do tej pory nie zobaczyłam ani złotówki, tak samo, jak nie otrzymałam jeszcze ani złotówki z programu 500 plus – mówi Aldona Konieczny, której mąż pracuje na kopalni w Czechach. Rodzina wychowuje trójkę dzieci, więc pieniądze na pewno by się przydały.