Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Kieca zatrudnił byłego wicestarostę

15.02.2017 19:00 | 14 komentarzy | mak

Były wicestarosta Dariusz Prus dostał pracę jako główny specjalista w biurze Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śl. Przewodniczącym zarządu związku jest Mieczysław Kieca, do obowiązków którego należy m.in. zatrudnienie pracowników biura.

Kieca zatrudnił byłego wicestarostę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu poszukiwał pracownika. Do obsadzenia było stanowisko głównego specjalisty w biurze MZWiK. Został ogłoszony nabór. Zgłosił się tylko jeden kandydat – Dariusz Prus, były wicestarosta powiatu wodzisławskiego, obecnie radny powiatowy. Został wybrany i już rozpoczął pracę.  

Poprzednik odszedł na emeryturę

Przewodniczącym zarządu MZWiK jest Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia. Podkreśla on, że stanowisko głównego specjalisty nie jest nowe. – W biurze MZWiK od wielu lat funkcjonowały dwa stanowiska etatowe: głównego specjalisty i inspektora – tłumaczy Kieca. Stanowisko głównego inspektora zajmował wcześniej Mieczysław Żabicki, ale kilka miesięcy temu odszedł na emeryturę. Był to moment, kiedy zakończył się okres rozliczania unijnych środków na budowę kanalizacji, a nie było jeszcze decyzji, czy zostaną przyznane nowe fundusze. MZWiK wstrzymało się więc z poszukiwaniem nowego pracownika. Niedawno okazało się, że pieniądze zostaną przyznane. MZWiK ogłosiło więc nabór. – Przygotowaliśmy procedurę naborową, została ona ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej. Wpłynęła jedna kandydatura. Jestem zaskoczony, że tylko jedna kandydatura, bo zanotowaliśmy około 800 odsłon ogłoszenia o naborze – podkreśla Mieczysław Kieca.

Ludzie:

Dariusz Prus

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.