Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Podczas balu zbierano pieniądze na budowę hospicjum w Rybniku

04.02.2017 11:21 | 0 komentarzy | pm

Odbył się bal charytatywny, podczas którego zbierano środki na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku. 

Podczas balu zbierano pieniądze na budowę hospicjum w Rybniku
Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kwotę 4360 zł zebrano podczas Pierwszego Charytatywnego Balu Karnawałowego organizowanego przez Fundację Puls-Med Blisko Ciebie. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku.

Głównym celem Fundacji jest niesienie pomocy chorym i potrzebującym poprzez m.in. edukację prozdrowotną, zbiórki żywności, czy projekty współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Rybnika na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów. - Teraz przyszedł czas, aby wesprzeć ogromną rzeszę pacjentów potrzebujących stacjonarnej opieki paliatywnej. Mamy białą plamę na mapie naszego regionu, jeśli chodzi o ten rodzaj pomocy. Brakuje hospicjum stacjonarnego w Rybniku, Wodzisławiu, Jastrzębiu i Raciborzu. Stąd idea budowy hospicjum stacjonarnego oraz jego wyposażenia. To nie tylko potrzeba serca, to potrzeba społeczna – mówiła Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie do uczestników balu.
Słowa pani prezes trafiły do serc zaproszonych gości, którzy chętnie brali udział w licytacji i loteriach fantowych. Wszystko po to, by poprzeć tę społeczną inicjatywę.
Bal charytatywny nie był jedyną okazją do wsparcia starań rybnickiej fundacji. Wielkim zaangażowaniem wykazali się również darczyńcy, którzy wzięli udział w koncertach kolędowych organizowanych w rybnickich parafiach. Łącznie podczas trzech występów pozyskano 1076 zł.
- Wierzę, że dzięki zaangażowaniu i hojności naszych sympatyków i przyjaciół oraz wszystkich ludzi dobrego serca hospicjum stacjonarne powstanie szybciej. Tym samym osoby chore i ich rodziny szybciej otrzymają pomoc, której tak bardzo czekają – dodała pani prezes.