środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Mieszanka wybuchowa

17.01.2017 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Leszek Szczasny kolejny raz krytycznie potraktował świąteczne handlowanie na raciborskim rynku

Mieszanka wybuchowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że wpierw radny pochylił się nad sprawą jarmarkowej toalety dla tancerzy występujących dla klientów Jarmarku Świątecznego. Obliczył, że stu tańczących przypadało na jedną ubikację (urząd prostował później, że tancerzy było mniej, a toalet więcej). Nie był to jednak jedyny problem jaki dostrzegł w miejskiej polityce wobec imprez świątecznych. Na ostatniej sesji powrócił do swych spostrzeżeń z raciborskiego rynku i stwierdził, że jarmark zamienił się w targowisko fajerwerków.

– Nic więcej tam nie można kupić – utyskiwał radny. Choć prezydent wyjaśnił mu, że handel fajerwerkami nie ma nic wspólnego z miejskim Jarmarkiem, to Szczasny stwierdził, że zarówno on jak i większość mieszkańców kojarzy handel na rynku z miejskim przedsięwzięciem. – Stoiska, które są na rynku traktowane są jako przedłużenie jarmarku – oznajmił. Według niego samo skojarzenie miasta, które chce się promować 800-letnią historią, z ustawianiem w centralnym miejscu targowiska fajerwerków "nie przystoi, nie wygląda najlepiej". – W przyszłym roku zapanujmy nad tym – poprosił prezydenta.

Mirosław Lenk, że handlarze na rynku byli z pobliskiego targowiska. – Dla nich to jest ważna działalność. Ja jestem osobiście przeciwny fajerwerkom, bo to w ogóle niepotrzebne nikomu. Uważam, że nie warto ich kupować i nie warto używać. Przemyślę pańskie zgłoszenie – obiecał rajcy na sesji.

(m)

Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.