Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Podrabiane podpisy w referendum. Ronin cieszy się z obrony przed "betonem"

11.01.2017 13:00 | 3 komentarze | ma.w

Pełnomocnik referendalny Dariusz Ronin rozesłał mediom komunikat o umorzeniu prokuratorskiego śledztwa w sprawie fałszywek w zbiórce podpisów za odwołaniem Mirosława Lenka z funkcji prezydenta Raciborza. Zrobił to zaraz po publikacji Nowin Raciborskich w tej sprawie.

Podrabiane podpisy w referendum. Ronin cieszy się z obrony przed "betonem"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tygodnik napisał w swym dodatku Duży Kaliber m.in., że prokuratura raciborska przesłuchała 64 osoby, ale postępowanie umorzono, bo nie stwierdzono przestępstwa. Ze sprawy wyłączono jednak 5 spraw gdzie stwierdzono podrabianie podpisów i jako osobne postępowanie skierowano do sądu. Ten również je umorzył - warunkowo i z powodu niewykrycia sprawcy.

Dariusz Ronin podkreśla, że nieprawdziwe okazały się podejrzenia wobec organizatorów referendum o podrabianie podpisów. Cieszy się z obrony przed fałszywkami w listach poparcia, jakie miał podrzucić mu raciborski beton, przed czym go wcześniej ostrzegano. Zwraca uwagę, że na ok. 5 tys. zebranych w mieście podpisów (w katowickim biurze wyborczym sprawdzano 4776 - red.) tylko kilka było podrabianych i "są one bez znaczenia". Pełnomocnik wierzy, że teraz sąd administracyjny, do którego prokuratura przekazała dane o umorzeniu śledztwa, rozpatrzy sprawę na korzyść referendystów i w Raciborzu dojdzie do głosowania nad przyszłością Mirosława Lenka jako prezydenta miasta. - Jestem tego pewien - ogłosił D. Ronin.

Przeciwnicy Mirosława Lenka potrzebują ważnych 4328 głosów, a Komisarz Wyborczy uznał im 3895. Jako nieprawidłowe stwierdził 881 podpisów.

Ludzie:

Dariusz Ronin

Dariusz Ronin

Były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.