Wtorek, 29 września 2020

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Powiat i miasto będą honorować swoje bilety autobusowe

28.12.2016 19:04 | 1 komentarz | mak

Dobra wiadomość dla podróżujących autobusami. Od 1 stycznia obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów okresowych w komunikacji miejskiej Wodzisławia Śl. oraz komunikacji powiatowej, organizowanej przez starostwo.

Powiat i miasto będą honorować swoje bilety autobusowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

List intencyjny w tej sprawie podpisali dziś starosta Ireneusz Serwotka i prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca.

Zawarte między powiatem a miastem porozumienie zakłada przede wszystkim zwiększenie atrakcyjności transportu publicznego m.in. poprzez integrację taryfowo-biletową. Cel ma zostać zrealizowany poprzez wzajemne honorowanie biletów okresowych komunikacji miejskiej i komunikacji powiatowej. Zgodnie z wypracowanym przez miasto i powiat porozumieniem, bilet komunikacji miejskiej będzie honorowany w komunikacji powiatowej w I strefie taryfowej w granicach administracyjnych Wodzisławia Śląskiego. Natomiast bilet komunikacji powiatowej, obowiązujący na I strefę taryfową, będzie honorowany w komunikacji organizowanej przez miasto w jego granicach. Umożliwi to pasażerom posiadającym bilety okresowe zarówno podróżowanie jak i przesiadanie się pomiędzy autobusami dwóch różnymi przewoźników.

Porozumienie będzie obowiązywało już od 1 stycznia 2017 roku.

Jak mówi starosta Ireneusz Serwotka: -  W praktyce otwierają się dla mieszkańców powiatu nowe możliwości korzystania z dodatkowych linii autobusowych, bo teraz na jednym bilecie okresowym można np. dojechać do Wodzisławia Śląskiego i dalej poruszać się po mieście na podstawie tego samego biletu komunikacją miejską. Oprócz korzyści dla mieszkańców podpisane porozumienie traktujemy też jako swego rodzaju przykład i zachętę dla innych samorządów do podobnej współpracy na terenie miast i gmin powiatu wodzisławskiego - podreśla starosta.

- To kolejne rozwiązanie, które możemy wprowadzić jako organizatorzy własnej miejskiej komunikacji. Możemy podejmować wszelkie próby rozwikłania pojawiających się problemów komunikacyjnych. Dzięki partnerskiej współpracy Wodzisławia Śląskiego i powiatu wodzisławskiego, szybko reagujemy na pojawiające się doniesienia z biura Międzygminnego Związku Komunikacji o wykluczeniu wodzisławian z możliwości zakupu biletów okresowych. Nie mamy pewności, czy MZK wypełni swoje zapowiedzi, jesteśmy jednak na nie przygotowani. Wspólnie z wodzisławskim starostwem powiatowym mamy dla mieszkańców konkretną ofertę – mówi z kolei prezydent Mieczysław Kieca.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.