Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Całym życiem zapracował na ten tytuł

26.11.2016 19:00 | 2 komentarze | mak

Henryk Czorny z Bukowa odebrał tytuł honorowego obywatela gminy Lubomia. – Będę społecznikiem do końca życia – zapewnił. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Henryk Czorny z Bukowa - honorowy obywatel gminy Lubomia. Uroczyste wręczenie medalu, który świadczy o zaszczytnym tytule, nastąpiło podczas ostatniej sesji rady gminy.


– Dziś trudno o działaczy, którzy by z taką estymą odnosili się do dobra ogólnego i pracowali na rzecz społeczności, nie mając z tego wielkich apanaży – mówił wójt Lubomi, Czesław Burek, wręczając Henrykowi Czornemu tytuł honorowego obywatela gminy.

Henryk Czorny jest mieszkańcem Bukowa. Od wielu lat działa zarówno na rzecz Bukowa, jak i całej gminy. Był sołtysem Bukowa, przez sześć kadencji radnym gminy, jedną kadencję członkiem zarządu gminy. Dał się poznać również jako działacz spółek wodnych, OSP Buków oraz LKS Wypoczynek Buków. Dzięki m.in. jego zaangażowaniu po wielkiej powodzi w 1997 r. w Bukowie szybko i sprawnie odbudowano drogi oraz obiekty publiczne. Henryk Czorny włączył się również w budowę obiektu sportowego LKS Buków, a także w działania, by wieś miała dostęp do gazu, sieci telefonicznej i wodociągów.

Odbierając tytuł Henryk Czorny nie krył wzruszenia. – To, co mnie dziś spotkało, przeszło moje najśmielsze wyobrażenia – przyznał honorowy obywatel gminy. Zapewnił, że zawsze był, jest i będzie społecznikiem. Żartobliwie nawiązał też do niewielkich apanaży, o których mówił wójt. – Pamiętam, że w 1978 r. jedynym apanażem był darmowy przejazd autobusem w obrębie gminy. Tylko że... wtedy do Bukowa autobus nie jechał! – podkreślił. – Działaliśmy w naprawdę trudnych czasach. Powódź w 1997 r. była dla mnie prawdziwym egzaminem dojrzałości. Było wielu ludzi, którzy wspierali mnie w tej walce i udało się – dodał.

(mak)