Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Ocicka zamknięta dla osobówek. Pod cmentarz pieszo lub autobusem

31.10.2016 18:00 | 2 komentarze | żet

Przypominamy o zmianie organizacji ruchu w rejonie cmentarza Jeruzalem w Raciborzu.

Ocicka zamknięta dla osobówek. Pod cmentarz pieszo lub autobusem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwa remont ulicy Ocickiej. Od 29 października remontowany odcinek drogi został wyłączony z ruchu samochodowego. Wyciąg z urzędowego komunikatu w tej sprawie:

  • jedyny czynny prawy pas jezdni jest wykorzystany do ruchu pieszego – będzie nim można dojść i powrócić z cmentarza Jeruzalem,
  • objazd do dzielnicy Ocice przebiega ulicami: Jana Pawła, Opawską, Kolonialną, Wrocławską i Gdańską,
  • kursują autobusy miejskie, które zatrzymują się przy cmentarzu Jeruzalem,
  • na miejscu obecni są policjanci, którzy ręcznie kierują ruchem m.in. na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej z Ocicką, Jana Pawła II z Opawską.

Jak 1 listopada dostać się na cmentarz?

W dniu 1 listopada na cmentarz Jeruzalem będziemy mogli dostać się na dwa sposoby. W pierwszym przypadku zostawiamy samochody na parkingu przy ulicy Jana Pawła II oznaczonym jako JERUZALEM 1 i dalszą drogę pokonujemy pieszo. Możemy również skorzystać z transportu publicznego organizowanego przez Przedsiębiorstwo Komunalne. W tym przypadku pozostawiamy samochody przy ulicy Opawskiej na parkingu przy sklepie LIDL oznaczonym jako JERUZALEM 2 skąd darmową na tej trasie  komunikacją zbiorową dojedziemy do cmentarza.

Autobusy będą jeździć co 15 minut na trasie LIDL – Plac Konstytucji - Cmentarz Jeruzalem - Gdańska - Opawska - Lidl. Autobusy będą jeździć na tej trasie od godziny 08. do godziny 20.00. Pojazdy będą specjalne oznakowane napisem JERUZALEM.