Poniedziałek, 27 stycznia 2020

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości również w Raciborzu

31.10.2016 12:36 | 0 komentarzy | żet

Międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery. Kto zatem opowie o swoim pomyśle na biznes i jego realizacji? Zapoznaj się z programem obchodów ŚTP w Raciborzu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości również w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
listopad
14 poniedziałek

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Raciborzu

Start o godz. 10:00, trwa od 14 do 17 listopada wstęp wolny

- Wydarzenia Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) odbędą się w dniach 14-20 listopada, a w przypadku Zamku Piastowskiego w Raciborzu 14-17 listopada. ŚTP to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Raciborzu –ramowy program wydarzeń:

  • 14 listopada (poniedziałek), godz. 10.00 – 14.00. „Przedsiębiorczość wśród nauczycieli” - konferencja skierowana do dyrektorów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczycieli, w tym nauczycieli przedsiębiorczości, doradców zawodowych, pedagogów, psychologów, nauczycieli przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących oraz wszystkich zainteresowanych. Miejsce: Zamek Piastowski w Raciborzu.
  • 15 listopada (wtorek), godz. 9.00 – 14.00. Festiwal Perspektyw w Arenie Rafako - prezentacje i stanowiska CKZiU nr 1, nr 2, Liceum Plastycznego, przedsiębiorców, oferta jest skierowana do gimnazjalistów z klas III, mogą również wziąć udział gimnazjaliści z klas II). Miejsce: Arena Rafako.
  • 16 listopada (środa), godz. 9.00 – 13.00. Pomysł na startup - przyjdź, zainspiruj się, wystartuj z biznesem. Dzień dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych/gimnazjalnych i zainteresowanych młodych firm. Warsztaty (godz. 9.00 – 13.00) poprowadzą Damian Strzelczyk i Tomasz Jabłoński ze Startup Academy z Warszawy. Miejsce: sala konferencyjna Zamku Piastowskiego w Raciborzu.
  • 17 listopada (czwartek), godz. 10.00 – 13.00. „Jak założyć działalność gospodarczą w miejscu zamieszkania? Prezentacja lokalnych przedsiębiorców” - dzień dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych/gimnazjalnych i zainteresowanych firm. Miejsce: Zamek Piastowski w Raciborzu.
  • 17 listopada (czwartek), godz. 16.0018.00. „Określenie zapotrzebowania na zawody na rynku pracy w powiecie raciborskim”. Zzajęcia dla zainteresowanych przedsiębiorców (w tym młodych firm, inkubowanych, uczestników programu „lokale na start”), dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. Punkt Informacji Funduszy Unijnych w Rybniku. Miejsce: Zamek Piastowski w Raciborzu.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, oprac. żet