Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Sztuka w działaniu

25.10.2016 07:58 | 0 komentarzy | kama

Art in action – youth creative tools (sztuka w działaniu – twórcze narzędzia młodzieży) to tytuł kolejnej międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach Programu Komisji Europejskiej Erasmus+.

Sztuka w działaniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem w projekcie uczestniczyła młodzież z Włoch, Irlandii i Polski. Głównym tematem ich działań była kultura i sztuka, edukacja międzykulturowa oraz zdrowy styl życia. Wymiana trwała 9 dni od 27 września do 5 października i odbywała się w Krakowie, Istebnej oraz w Rybniku, gdzie młodzież wraz z liderami została przyjęta przez zastępcę prezydenta miasta Janusza Kopera. Podczas spotkania uczestnicy wymiany zaprezentowali krótkie programy artystyczne, a na zakończenie wszystkim zagranicznym gościom rozdano upominki z logo Rybnika przygotowane przez władze miasta.

Następnie wszyscy uczestnicy wymiany przenieśli się do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie mieli okazję spotkać się z wychowankami i nauczycielami pracującymi w placówce. Spotkanie integracyjne przebiegało w radosnej i bardzo twórczej atmosferze. Młodzi ludzie wspólnie śpiewali, tańczyli, konstruowali budowle z klocków a w ramach zajęć teatralnych tworzyli „rzeźby” przedstawiające dekoracje rybnickich rond. Wspólnie spędzony czas był okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych ciekawych znajomości.

/MDK/