środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

Ścieżka rowerowa po Zbiorniku Racibórz - czy to możliwe?

01.09.2016 10:15 | 0 komentarzy | ma.w

Oburzenie, jakie wywołało zamknięcie wjazdu na ścieżkę rowerową po wałach obok śluzy rafakowskiej, wciąż nie cichnie. Prezydent Lenk oficjalnie odpowiedział na uwagi radnego Leszka Szczasnego w tej sprawie.

Ścieżka rowerowa po Zbiorniku Racibórz - czy to możliwe?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rajca dowiedział się, że lewostronny wał od torów kolejowych do śluzy pozostanie nienaruszony do końcowych prac przy zaporze czołowej Zbiornika Racibórz oraz przełożenia odcinka kanału Ulgi i Odry Miejskiej. Dopiero gdy zapora ta przejmie funkcje ochrony przeciwpowodziowej wał ze śluzą przy Rafako zostaną rozebrane. To o tyle dobra informacja dla cyklistów, że ich trasa przez ten cały czas będzie istniała. Jednak odcinek wału i śluza stanowią część placu budowy. Zamknięto ten teren w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających w rejonie. Rowerzyści omijają blokadę i jeżdżą tamtędy. Robią to nielegalnie i na własną odpowiedzialność.

Przy okazji podkreślono, że magistrat nie może wpływać na inwestora ani na wykonawcę w zakresie celowości i terminu zamknięcia ścieżki rowerowej. – Urząd prowadzi rozmowy z RZGW w sprawie włączenia istniejącej ścieżki rowerowej do drogi technologicznej zbiornika i poprowadzenia jej po koronie jego zapory czołowej – przekazał Szczasnemu Mirosław Lenk.

(m)Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.