Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Wędkowanie w Krowiarkach. Zawody klubu KARAŚ wygrał Bernard Lepiorz

25.06.2016 12:30 | 0 komentarzy | ma.w

Indywidualne spławikowe zawody wędkarskie o puchar wójta Pietrowic Wielkich odbyły się w Zielonym Centrum w Krowiarkach. Zorganizował je miejscowy klub Karaś działający przy OSP.

Wędkowanie w Krowiarkach. Zawody klubu KARAŚ wygrał Bernard Lepiorz
Raciborzanin Bernard Lepiorz złowił w Krowiarkach największą rybę. Złowił kilogramowego leszcza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rywalizowało 20 wędkarzy, ale do końca wytrwało 17. Łowienie rozpoczęło się o godz. 6.00 i trwało do godz. 11.00. Wśród uczestników była jedna kobieta. Przyjechała z Nasiedla. - Tato zaszczepił we mnie bakcyla wędkowania. Od dziecka zabierał mnie na ryby. Kolega powiedział mi, że można w Krowiarkach kija pomoczyć. Złapałam kilkanaście ryb, głównie karasie - powiedziała nam Joanna Urban.

Zwyciężył Bernard Lepiorz, raciborski taksówkarz. Do jego sieci trafiły ryby o łącznej wadze 3,64 kg, w tym największa ryba zawodów - kilogramowy leszcz. Na podium znaleźli się również Tadeusz Nieznański z Raciborza (3,07 kg) i Andrzej Woleński z Samborowic (2,81 kg). B. Lepiorz wygrał zawody w Krowiarkach po raz drugi. Wtedy nałowił aż 8 kg ryb. 

Gospodarzem imprezy był klub Karaś Krowiarki prowadzony przez prezesa Szymona Bolika. W organizacji pomogli mu Michał Machęta i Piotr Wilaszek. Nagrody fundował m.in. europoseł Bolesław Piecha. Karaś działa już 5 lat i należy doń 34 dorosłych wędkarzy. Jest jedynym takim klubem w gminie Pietrowice Wielkie. Dba o utrzymanie stawu nieopodal pałacu w Krowiarkach. Ostatnio wędkarze zamontowali w wodzie małą fontannę.  

Ludzie:

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł, poseł i senator. 

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego