Poniedziałek, 6 lipca 2020

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Kolejna szansa na zostanie Dawcą szpiku. Tym razem akcja odbędzie się w weekend!

04.06.2016 10:04 | 1 komentarz | (q)

Już w ten weekend, a dokładnie w niedzielę będzie możliwość dołączenia po raz kolejny do grona potencjalnych Dawców szpiku. Akcja odbędzie się w ramach Pikniku Rodzinnego przy RCK DK "Strzecha", ul. Londzina 38.

Kolejna szansa na zostanie Dawcą szpiku. Tym razem akcja odbędzie się w weekend!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Odbieraliśmy liczne sygnały od mieszkańców Raciborza, aby zorganizować akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku w weekend, dlatego już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkie chętne osoby, które jeszcze nie dołączyły do bazy fundacji DKMS Polska a chcą pomóc ludziom chorym na białaczkę do rejestracji – mówi Dominika Prokopczuk, lokalny koordynator akcji.

Zarejestrować będzie się mógł każdy, kto wierzy w sens dawstwa. Należy być ogólnie zdrowym, pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i ważyć minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na rozmowie z osobą reprezentującą Fundację DKMS Polska, wypełnieniu formularza, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki materiału genetycznego zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wówczas dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Akcja odbędzie się 5 czerwca w ramach Pikniku Rodzinnego przy RCK DK "Strzecha", ul. Londzina 38. Wolontariusze fundacji DKMS Polska na wszystkie chętne osoby będą czekać w godzinach od 14:00 do 19:00. Szczegółowe informacje na temat rejestracji można znaleźć TUTAJ. http://dkms.pl/FAQ