Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Dni Rybnika w tym roku również w dzielnicach

02.06.2016 06:43 | 3 komentarze | ska

Imprezy w ramach Dni Rybnika nie tylko w centrum. To tegoroczna innowacja, którą miasto planuje wprowadzić już od 11 czerwca. Koncert główny Dni Rybnika odbędzie się na rybnickim stadionie 18 czerwca, kiedy zagrają m.in. Kombi, Michał Szpak i Katarzyna Cerekwicka.

Dni Rybnika w tym roku również w dzielnicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sporo ciekawych wydarzeń czeka rybniczan podczas tegorocznych Dni Miasta. Świętowanie rozpocznie się już w sobotę 11 czerwca w czterech dzielnicach miasta. W Niewiadomiu, na terenie kopalni „Ignacy” odbędzie się wtedy Industriada z grą terenową, mobilną hutą szkła i koncertami. Dzielnica Zamysłów przygotowała na ten dzień Integracyjny Turniej Dzielnic z konkurencjami sportowymi (na terenie Lasu Nacyńskiego). Na boisku przy ul. Za Torem w dzielnicy Paruszowiec-Piaski w sobotni poranek zaplanowano rajd rowerowy, a popołudniem m.in. atrakcje dla dzieci, koncert Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”, koncerty biesiadne i program z największymi przebojami muzyki rozrywkowej. Z kolei na boisku na Smolnej od godz. 15.00 wystąpią zespoły Grafit, Leszek Filec i Gang Marcela, a także nastąpi rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego.

Scena „Złotej Liry”

Od 13 do 19 czerwca kolejne wydarzenia, tym razem w Boguszowicach Starych. W domu parafialnym odbędzie się cykl spotkań z historią – z wystawami i wykładami historyków IPN w Katowicach. Z kolei na boiskach i przy placówkach oświatowych odbędą się rozgrywki sportowe, w tym turniej szachowy o puchar Prezydenta Miasta Rybnika i Rady Dzielnicy. W tych dniach na rybnickim rynku odbywać się będzie jarmark śląski. W piątek 17 czerwca nastąpi oficjalne otwarcie punktu informacji turystycznej „Halo Rybnik!” przy ul. Sobieskiego. Na rynku zainaugurowany zostanie festiwal „Złota Lira”, od 16.00 zobaczyć będzie można konkursowe pokazy mażoretek, a na 21.50 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru – Rudiego Schubertha z Big Bandem Polskiego Radia Katowice.

Koncert na stadionie

W sobotę 18 czerwca od godz. 10.00 na rynku będzie słodko. Odbędą się bowiem Rybnickie Mistrzostwa Młodych Cukierników. Zadaniem uczestników będzie wykonanie pracy konkursowej – dzieła cukierniczego nawiązującego swą tematyką do Śląska. W Muzeum w Rybniku zobaczymy ginące zawody i rzemiosła, a na deptaku odbywać się będzie jarmark staroci i rękodzieła. Główne wydarzenie odbędzie się na stadionie i będzie biletowane (5 zł w przedsprzedaży w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej, 10 zł w dniu koncertu). Koncerty rozpoczną się o godz. 17.00. Zagrają m.in. Michał Szpak, Kombi i Katarzyna Cerekwicka. O 22.45 zaplanowano „Światełko do Antoniczka”, czyli pokaz fajerwerków.

Dzielnicowe granie i Kabaryjton

W tym samym dniu sporo dziać się będzie w dzielnicach. W parku Czempiela w Niedobczycach zagra Jubileuszowy Piknik Muzyczny XXV MFOD Złota Lira. W Ligockiej Kuźni na boisku KS Silesia odbędą się konkurencje sportowe i wspólne grillowanie. W dzielnicy Meksyk odbędzie się 111-lecie parku Kozie Góry z występami orkiestr i finalistów Mam Talent – Melkart Ball, pokazami zumby i koncertami, m.in. The Chance. Ostatnie wydarzenia w ramach Dni Rybnika odbędą się 19 czerwca. W Bazylice św. Antoniego o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta suma odpustowa z procesją. Na placu przed bazyliką odbędą się inscenizacje historyczne i start rajdu rowerowego. Na rynku zaplanowano wydarzenia w tematyce średniowiecznej. Ciekawą propozycją będą koncerty muzyki rycerskiej grup Mystic i zespołu Zawiało, które rozpoczną się o godz. 19.00. O 17.00 na miejskim stadionie odbędzie się Kabaryjton, na którym wystąpią Kabaret Młodych Panów, Kabaret Jurki, Smile i Łowcy.B. Bilety na to wydarzenie w przedsprzedaży w Teatrze Ziemi Rybnickiej w cenach od 30 do 80 zł. Szczegółowy program Dni Rybnika na stronie miasta Rybnik.eu i na plakatach.

(ska)

fot. MichałSzpakVevo/You Tube