Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

W Boże Ciało możesz zwiedzić Zamek

24.05.2016 12:09 | 0 komentarzy | (q)

- Tradycyjnie już, jak co roku zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu jak i ich gości do wizyty na Zamku Piastowskim w Raciborzu podczas Bożego Ciała. 26 maja zamek będzie można zwiedzać od 10 do 18. Początek zwiedzania o każdej pełnej godzinie. Wolny dzień od pracy będzie okazją, by obejrzeć efekty zakończonej maju br. aranżacji kaplicy zamkowej - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

W Boże Ciało możesz zwiedzić Zamek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku maja odbywały się w kaplicy ostatnie prace związane z jej wyposażeniem - montaż obrazu św. Tomasza Becketa, figur, krzyża, tabernakulum oraz ławek. W trakcie zwiedzania, obecnym zaprezentowana zostanie kaplica zamkowa w pełnej krasie. Zobaczyć będzie można jej wyjątkowe i pieczołowicie odrestaurowane wnętrze, na które spogląda zapierające dech w piersiach niebiańskie sklepienie i setki lat barwnej historii. Będzie to okazja by wykonać zdjęcia, wysłuchać opowieści na temat historii obiektu, które wygłoszą pracownicy Punktu Informacji Turystycznej. Bilety na zwiedzanie będzie można zakupić w Punkcie Informacji Turystycznej (parter – budynek bramny).

Ponadto w PIT będą dostępne liczne pamiątki, m. in. lokalne wydawnictwa w promocyjnej cenie, mapki, akwarele, w tym reprodukcje kaplicy zamkowej i zamku w Tworkowie, breloczki, znaczki turystyczne oraz foldery Śląskiej Organizacji Turystycznej. Przy zakupie biletów będzie można skorzystać z programu rabatowego oferującego m. in. tańsze bilety na zwiedzanie dawnej siedziby Piastów.

Od redakcji: W pierwotnej informacji podaliśmy, że Zamek można zwiedzić za darmo, faktycznie wejście jest biletowane. Za błąd przepraszamy.

Ludzie:

Grażyna  Wójcik

Grażyna Wójcik

Dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.