Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Rozstrzygnięto przetarg na lifting budynku GOPS w Nędzy

23.05.2016 10:18 | 0 komentarzy | (q)

Gmina Nędza rozstrzygnęła przetarg na modernizację budynku wielofunkcyjnego w Nędzy przy ul. Leśnej 1. Remont wykona PUH Ecomplex z Łukowa Śląskiego za kwotę 79.843,61 zł brutto.

Rozstrzygnięto przetarg na lifting budynku GOPS w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To budynek w którym przed laty mieściło się gimnazjum. Po rozbudowaniu sąsiedniego budynku, w którym znajdowała się tylko szkoła podstawowa, miejsca starczyło dla obu placówek. Budynek po gimnazjum przez jakiś czas stał niewykorzystany, a potem na piętrze zlokalizowano dom rodzinkowy, zaś na parterze było miejsce na magazyn wykorzystywany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej do programu żywnościowego.

Kilka miesięcy temu podjęto ostateczną decyzję o przeprowadzce na Leśną 1 całego GOPS-u. Wcześniej swoją siedzibę miał w budynku urzędu gminy. W nowym miejscu zaczął funkcjonować w marcu.

Na piętrze budynku nadal działa rodzinkowy dom dziecka, zaś GOPS zajął parter. Przez kilka tygodni trwały prace adaptacyjne. Znalazło się tam wystarczająco dużo miejsca dla biur ośrodka, księgowości, kasy i magazynu rządowego programu wsparcia żywnościowego. Możliwości lokalowe pozwoliły na rozdzielenie działu świadczeń rodzinnych od świadczeń pomocy społecznej.

Planowany remont zakłada m.in. remont elewacji i dachu, wymianę okien i drzwi, naprawę schodów. W specyfikacji określono, że tynki będą koloru jasnożółtego. Zgodnie z planem inwestycja powinna się zakończyć do połowy lipca.

- To jeden z pierwszych budynków, który widzą wjeżdżający do centrum od strony Kuźni Raciborskiej. Po modernizacji elewacji przestanie już straszyć - mówi wójt Anna Iskała.