Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Drukarki niezbędne w pracy i w domu

26.04.2016 21:49 | 0 komentarzy | (s)

W dzisiejszych czasach drukarki stały się nieocenionym sprzętem w codziennej pracy biurowej. Dzięki nim w szybki i tani sposób można wydobyć z komputera niezbędne dokumenty, rysunki czy fotografie. Te urządzenia można znaleźć również w każdym domu, gdyż mało kto wyobraża sobie już używanie komputera bez drukarki.

Drukarki niezbędne w pracy i w domu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jednak sprzęt peryferyjny, jakim jest drukarka, aby mógł służyć bez awaryjnie przez lata, powinien być utrzymywany w dobrym stanie. Natomiast często jest to bagatelizowane ze względu na konieczność ponoszenia kosztów związanych z profesjonalną naprawą oraz konserwacją urządzeń. Firmom oraz osobom prywatnym wydaję się, że wykonując pewne prace samodzielnie są wstanie zaoszczędzić konkretne pieniądze. Często jednak po samodzielnych naprawach awaryjność sprzętu wzrasta kilkakrotnie. Tym samym skraca się również jego żywotności, i tak pozorna oszczędność naprawy małego uszkodzenia, przekłada się na poważne prace serwisowe lub konieczność zakupu nowego urządzenia.

Trzeba przyznać, że codzienna eksploatacja drukarek laserowych oraz atramentowych jest bardzo tania. W firmie największym kosztem staje się zakup papieru, który kończy się zwykle dość szybko. Natomiast w domu jest to praktycznie niewidoczny w miesięcznym budżecie wydatek. Często największy dylemat u właścicieli drukarek pojawia się w momencie gdy zaczyna brakować w niej tuszu. Tutaj zwykle trzeba podjąć decyzje czy kupić nowy kartridż, czy zlecić regenerację tonera. Zwykle nowy, ale markowy toner nie jest tani, natomiast tanie chińskie podróbki nie zapewniają dobrej jakości wydruków. W takim wypadku najkorzystniejszą cenowo opcją jest regeneracja tonera.

Samodzielna naprawa może skutkować awaryjnością

Wielu osobom wydaje się, że jest to najprostsza rzecz na świecie, gdyż co to za sztuka by wsypać odpowiednią ilość proszku do kartridża. Obecnie w miarę łatwo można wymienić toner jedynie w kilku dostępnych na rynku modelach, natomiast spora większość wymaga fachowej wiedzy. Nowsze tonery są bardziej skomplikowane w regeneracji oraz wymagają  otwarcia obudowy, wymiany niezbędnych części, wyczyszczenia wszystkich elementów i dopiero wtedy złożenia wszystkiego w całość. Nieprawidłowe wykonanie tych czynności w najlepszym wypadku kończy się utratą jakości drukowania. Często jednak po takim zabiegu sprzęt trafia do firmy serwisowej.

Warto zatem wszelkie naprawy drukarek oraz wymianę części eksploatacyjnych zlecać specjalistom. Serwis drukarek w Warszawie oferuje profesjonalne usługi związane z naprawą różnego typu urządzeń peryferyjnych, a także regeneracją tonerów. Szczegóły na temat naszej pełnej oferty znaleźć można na stronie: regulservis.pl

Materiał zewnętrzny