środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Rodzina 500 Plus w Raciborzu bez wielkiego tłoku [ZDJĘCIA]

01.04.2016 08:46 | 0 komentarzy | żet, OQL

1 kwietnia ośrodek pomocy społecznej rozpoczął przyjmowanie wniosków. Wbrew wcześniejszym obawom, cała procedura przebiegała sprawnie, co pozwoliło uniknąć wielkich kolejek już na starcie.

Rodzina 500 Plus w Raciborzu bez wielkiego tłoku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rodziny niepobierające świadczenia rodzinnego składają wnioski o wsparcie z programu "Rodzina 500 Plus" w punkcie OPS przy ul. Sienkiewicza (dawny budynek krwiodawstwa). Byliśmy tam tuż przed ósmą rano (wnioski przyjmowano od godz. 7.30), kiedy spodziewano się największego natłoku wnioskodawców.

- Myśleliśmy, że będzie gorzej. Nie ma tłoku - powiedzieli nam na miejscu Mariusz i Iwona z Raciborza, którzy przed chwilą złożyli wniosek na świadczenie dla dwojga swoich dzieci. Wiedzą, że na wypłatę pieniędzy trzeba będzie jeszcze poczekać, jednakże nie stanowi to dla nich problemu. - Tak długo nic się nie działo w tej kwestii, że teraz możemy czekać nawet pół roku - mówi pan Mariusz.

Przy Sienkiewicza spotkaliśmy w sumie pięć osób wnioskujących o świadczenie "Rodzina 500 Plus". Większy tłok panował w punkcie OPS przy ul. Skłodowskiej, gdzie wnioski składają osoby korzystające ze świadczeń rodzinnych. Tam w kolejce czekało około 10 osób. - Wszystko i tak idzie bardzo sprawnie. Całą sprawę załatwiłam w pięć, no może dziesięć minut - powiedziała nam pani Asia, matka czwórki dzieci. Zaznacza jednak, że jej wniosek był wypełniony bezbłędnie. - Na tablicy informacyjnej wisiała instrukcja. Wypełniłam wniosek zgodnie z nią, potem go sprawdzono i przyjęto bez poprawek. Obsługa jest bardzo miła - dodaje pani Asia.

Szacuje się, że w Raciborzu ze świadczenia "Rodzina 500 Plus" może skorzystać nawet 3800 osób.