Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Kultura

Wokalista "Raz, Dwa, Trzy" zaśpiewa tekst raciborzanina. Zdjęcia teledysku

15.02.2016 15:05 | 0 komentarzy | ż

Jerzy Dębina ukończył właśnie prace nad teledyskiem do utworu swojego autorstwa zatytułowanego „Chłopcy od pustki”.

Wokalista "Raz, Dwa, Trzy" zaśpiewa tekst raciborzanina. Zdjęcia teledysku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborzanin jest jednocześnie scenarzystą, reżyserem i producentem klipu. - Nasz obraz został stworzony od początku do końca przez raciborzan. Oczywiście poza wykonawcą piosenki, bo jak wiadomo Adam Nowak pochodzi z Poznania. Ale cała realizacja teledysku to nasze lokalne, raciborskie dokonanie. Mieszkańcy miasta są zarówno po jednej, jak i drugiej stronie kamery - mówi Jerzy Dębina.

Piosenka, w dużej mierze inspirowana twórczością ks. Jana Twardowskiego, jest jedną z pięciu, które znalazły się na płycie będącej pokłosiem projektu organizowanego przez Narodowego Centrum Kultury. Utwór Jerzego Dębiny zaśpiewa Adam Nowak z zespołu "Raz, Dwa, Trzy".

Pozostali artyści, którzy zaprezentowali się na krążku to Grubson (z piosenką „Angelofon”), Marek Piekarczyk (z utworem „Bracie mój nieznany”), Adam Wolski (utwór „Jak płomień zapałki”) i Kuba Sienkiewicz (utwór „Siedzę na chmurze”). Partnerem dystrybucyjnym i promocyjnym wydawnictwa jest firma Fonografika, która ma w swoim dorobku tak popularnych artystów jak: Zbigniew Pawlik, Partia, Świetliki, The Analogs, Wienio, Abradab, Fokus, czy Eldo.

źódło: UM Racibórz, oprac. żet

Ludzie:

Jerzy Dębina

Jerzy Dębina

Aktor, poeta, animator kultury, artysta