Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Ostatni moment na zakup mieszkania komunalnego z wyższą bonifikatą

03.02.2016 13:01 | 0 komentarzy | ż

Na ostatniej sesji Rada Miasta uchwałą w sprawie bonifikat przy bezprzetargowej sprzedaży na rzecz najemców lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Racibórz zdecydowała o obniżce wysokości bonifikaty.

Ostatni moment na zakup mieszkania komunalnego z wyższą bonifikatą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W porównaniu do dotychczas obowiązujących przepisów, bonifikaty zostały obniżone o 3 punkty procentowe, co jest wynikiem przejęcia przez Gminę obowiązku pokrywania wszelkich kosztów związanych z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży oraz odstąpienia od rozliczania środków zgromadzonych na funduszu remontowym, przypadających na zbywany lokal. Jednocześnie zrezygnowano ze sprzedaży lokali w systemie ratalnym bowiem, jak pokazała praktyka, przepis dotyczący tej formy zbycia pozostawał martwy. Pozostałe zmiany mają na celu doprecyzowanie dotychczasowych przepisów. Szczegółowy tryb postępowania przy sprzedaży gminnych lokali mieszkalnych, określi Prezydent Miasta w stosownym zarządzeniu - brzmi uzasadnienie do uchwały rady miasta.

Uchwala wejdzie w życie dwa tygodnie od jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Do momentu wejścia uchwały w życie można składać wnioski, aby nabyć mieszkanie z obowiązującą do tej pory (wyższą) wysokością) bonifikaty.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet