środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:

Kopalnia Rydułtowy-Anna do likwidacji? Kompania zaprzecza

03.02.2016 10:56 | 37 komentarzy | acz

Jak podaje portal gazety wyborczej, rząd dał górniczym związkom w Kompanii Węglowej alternatywę: cięcie płac albo zamknięcie kopalń. Jeśli nie zgodzą się na obniżkę, to w nowej spółce będzie miejsce tylko dla siedmiu najlepszych kopalń z 11.

Kopalnia Rydułtowy-Anna do likwidacji? Kompania zaprzecza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zlikwidują KWK Rydułtowy-Anna?

Bomba wybuchła podczas zeszłotygodniowego spotkania, na którym zarząd Kompanii Węglowej przedstawił założenia planu techniczno-ekonomicznego Polskiej Grupy Górniczej (wcześniej Nowa Kompania Węglowa) na lata 2016-17. (...). Według naszych informacji to jednak nie wszystko. Związkowcy usłyszeli, że PGG - owszem - może powstać bez cięcia górniczych wynagrodzeń, jednak nie w takim kształcie, jak zakładano z udziałem wszystkich 11 kopalń. W takim wariancie nowa spółka musiałaby się składać tylko z siedmiu najlepszych kopalń, a odpadłyby cztery najgorsze zakłady. Chodzi o trzy rudzkie kopalnie Halemba-Wirek, Bielszowice i Pokój oraz kopalnię Rydułtowy-Anna - czytamy na stronie wyborcza.biz.

- W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi o tym, iż „rząd dał związkom w Kompanii Węglowej alternatywę: albo cięcie płac, albo zamknięcie kopalń”, zarząd Kompanii Węglowej oświadcza, że zadeklarował - w porozumieniu z Ministerstwem Energii - przeniesienie do Polskiej Grupy Górniczej wszystkich 11 kopalń wchodzących w skład Kompanii Węglowej. Obecnie nie jest rozpatrywany żaden wariant zakładający likwidacji 4 kopalń. Polska Grupa Górnicza powstanie w oparciu o 11 kopalń i 4 zakłady wchodzące obecnie w skład KW - zapewnia Tomasz Głogowski z Kompanii Węglowej.

Oprac. (acz)

Pełny tekst z wyborcza.biz znajdziesz tutaj:

http://wyborcza.biz/biznes/1,147747,19573212,ciac-place-albo-kopalnie-czyli-niespodziewany-spor-gornikow.html