Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Wysokie dotacje na własną instalację fotowoltaiczną w Raciborzu

02.01.2016 11:12 | 1 komentarz | ż

To już ostatni moment, żeby złożyć deklarację udział w programie "Prosument", dzięki któremu można liczyć na ofinansowanie sięgające 50%.

Wysokie dotacje na własną instalację fotowoltaiczną w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czyste powietrze to największy obecnie problem ekologiczny w naszym regionie. Jednym ze sposobów walki o zdrową przyjazną dla nas i dla naszych dzieci atmosferę jest korzystanie z Odnawialnych Źródeł Energii.

- Z tego powodu Miasto Racibórz w bardzo dużym stopniu angażuje się we wszelkie działania związane z tym zagadnieniem. Obecnie realizowany jest program „Prosument”. Dzięki niemu możliwy będzie montaż instalacji fotowoltaicznej zapewniającej czystą, bezpieczną i darmową energię. Uczestnictwo w programie „Prosument” daje unikalną szansę skorzystania z bardzo dużego dofinansowania do założenia takiej instalacji. Kwota dotacji oscyluje w granicach wartości aż 50% kosztów kwalifikowanych. Resztę finansowania możemy sobie zapewnić dzięki bardzo nisko oprocentowanej pożyczce (1 procent w skali roku) - informuje Leszek Iwulski z UM Racibórz.

To już ostatni moment, żeby złożyć deklarację udziału w tym programie. Nabór będzie trwał jeszcze dwa tygodnie. Jeśli zainteresowani nie zdążą nie będą mogli skorzystać z szansy tak bardzo korzystnych warunków finansowania swojego darmowego źródła energii.

Formularz deklaracji:

Pobierz Deklaracja.doc (format doc, rozmiar ~127.02 k)

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony środowiska Urzędu Miasta Racibórz (II piętro pokój 202) oraz pod numerem telefonu (32) 75 50 768. W Urzędzie można także pobrać formularze deklaracji. Informacje są także dostępne na stronie Miasta Racibórz.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet