Sobota, 21 października 2017

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Opłata za śmieci w Raciborzu. Po podwyżce... pora na obniżkę. Ile zapłacimy?

03.12.2015 19:59 | 0 komentarzy | żet

Na poprzedniej Sesji Rady Miasta Racibórz prezydent zaproponował podwyżkę opłaty o 44%. Okazuje się, że nie będzie aż tak źle, jednak nie ma się co łudzić - opłata i tak będzie wyższa niż obecnie.

Opłata za śmieci w Raciborzu. Po podwyżce... pora na obniżkę. Ile zapłacimy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, na ostatniej Sesji Rady Miasta Racibórz prezydent Raciborza Mirosław Lenk przedłożył propozycję wzrostu opłaty za odbiór odpadów z segregowanych z 9 do 13 zł (wzrost o 44%), którą poparła większość radnych. Tymczasem 1 grudnia nastąpiło otwarcie ofert w ogłoszonym przez władze miasta postępowaniu przetargowym na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Wpłynęła tylko jedna oferta, którą złożyło Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu. Zaoferowana przez PK cena za świadczenie usługi okazała się niższa niż pierwotnie przewidywano.

- Po gruntownej analizie oferty firmy Miasto zdecydowało, że proponowana na ostatniej sesji stawka opłaty dla osób segregujących odpady może zostać obniżona do kwoty 12 zł na mieszkańca - informuje Urząd Miasta Racibórz. Projekt stosownej uchwały zostanie przedłożony Radzie Miasta Racibórz na grudniowej sesji. Można przypuszczać, że większość radnych zagłosuje za obniżką opłaty.

Tak więc, po podwyższce (listopadowej) i obniżce (przewidywanej, grudniowej) opłata za odbiór odpadów w 2016 roku powinna wynieść 12 zł miesięcznie na mieszkańca (wzrost o 33% w stosunku do aktualnego stanu).

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Prezydent Raciborza