środa, 27 marca 2019

imieniny: Ernesta, Lidii, Ruperta

RSS

Po ile działki w nowych Nieboczowach?

09.11.2015 09:04 | 0 komentarzy | mak

Wójt Czesław Burek zaznacza, że nie jest rzeczoznawcą, ale "na zdrowy rozum ceny powinny wzrastać". Wiąże się to z rozwojem infrastruktury w nowej wsi.

Po ile działki w nowych Nieboczowach?
W nowych Nieboczowach powstało już rondo. W tle nowe domy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas ostatniej sesji rady gminy w Lubomi padło pytanie o możliwość zakupu działek w nowych Nieboczowach. - Będzie taka możliwość. Najprawdopodobniej od połowy przyszłego roku - mówi wójt. Najpierw jednak gmina musi podjąć pewne kroki. Po pierwsze - przeprowadzić podział działek skarbu państwa na terenie miejscowości. - Ubiegamy się też u wojewody o zakup terenów, które nie są naszymi, by je później sprzedawać. Poza tym każdy może porozmawiać z właścicielami działek prywatnych, których nie brakuje - wyjaśnia Czesław Burek.

Ile kosztują działki? Początkowo nieboczowianie kupowali je za 20-22 zł za metr kw. Ale wtedy nie było infrastruktury. Stąd tak niskie ceny. - Nie jestem rzeczoznawcą majątkowym, ale na zdrowy rozum ceny powinny wzrastać. Są już drogi, kanalizacja, wszystko na ukończeniu. Infrastruktura będzie najnowocześniejsza nie tylko w gminie, ale też w najbliższym okręgu. Ostatnie działki, sprzed roku, wojewoda wycenił na ok. 30 zł za m kw. W gminie Lubomia działki sprzedawane są w granicach 30 zł za m kw. Ale są też droższe, nawet 50 zł za m kw. - puentuje wójt.

(mak)