środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Rybnik: Wręczenie statuetki Rzeka Roku 2015

21.10.2015 14:23 | 0 komentarzy | ż

Spływ kajakowy, biwak i koncert – to wszystko zaplanowano na poniedziałek, 26 października, w  związku z uroczystością wręczenia statuetki zwycięzcy plebiscytu Rzeka Roku 2015. Dzięki głosom internautów ten prestiżowy tytuł zdobyła przepływająca przez Rybnik Ruda.

Rybnik: Wręczenie statuetki Rzeka Roku 2015
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wręczenie statuetki, a tym samym oficjalne uhonorowanie Rudy tytułem Rzeki Roku 2015, odbędzie się oczywiście na terenach leżących nad rzeką-laureatką. Tą część wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.00, na biwaku, który zorganizowany zostanie przy ul. Ks. Emila Szramka 11 w dzielnicy Stodoły (obok placu zabaw).

Aby należycie uczcić fakt zwycięstwa Rudy w ogólnopolskim plebiscycie, na rzece zorganizowany zostanie spływ kajakowy,  animowany przez firmę „Aktywni”. Dla uczestników przedsięwzięcia firma bezpłatnie zapewni opiekę instruktorów kajakarstwa oraz sprzęt kajakowy wraz z kamizelkami asekuracyjnymi. Osoby zainteresowane udziałem w spływie proszone są o kontakt z firmą Aktywni: http://www.aktywni.net.pl/lato/kontakt.html.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy spływu powinni zabrać ze sobą ubrania na zmianę oraz obuwie umożliwiające wejście do wody.

Program przedsięwzięcia:

  • godz. 16.00 Zbiórka przy  ul. Ks. Emila Szramka  11 dla uczestników spływu, szkolenie kajakowe, wydanie sprzętu
  • godz. 16.15 Start spływu
  • godz. 17.30 Zakończenie spływu w Rudach-Paproci – transport uczestników na biwak
  • przy  ul. Ks. Emila Szramka  11
  • godz. 18.00 Koncert zespołu Muzykajaka – uroczyste rozpoczęcie spotkania
  • godz. 18.15 Wręczenie statuetki „Rzeka Roku 2015”
  • godz. 18.30 Koncert zespołu Muzykajaka – ciąg dalszy
  • około godz. 21.00 Zakończenie spotkania

W wydarzeniu udział wezmą: prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz przedstawiciele Klub Gaja,  organizującego plebiscyt Rzeka Roku:  Jacek Bożek – założyciel i prezes Klubu Gaja oraz Paweł Grzybowski, członek zarządu Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja. Zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu kierowane jest także do wszystkich tych, którzy aktywnie włączyli się w głosowanie na rzekę Rudę – biwakowe spotkanie będzie okazją do podziękowania za zaangażowanie.

Przypomnijmy, że do organizowanego przez Klub Gaja konkursu Rudę zgłosił rybnicki urząd miasta. W finale przedsięwzięcia Ruda znalazła się razem z 11 innymi rzekami. Głosowanie na najlepszą z nich trwało od 1 do 29 września. Podczas trwania plebiscytu Ruda sukcesywnie zmniejszała dystans do prowadzącego właściwie od samego początku Kanału Bydgoskiego. Ostatecznie rybnicka rzeka zdobyła 5495 głosów i pokonała Bydgoszcz 316 głosami.

 

 

źródło: UM Rybnik