Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Prezydenci pasowali pierwszaków z "jedynki" na Ostrogu [ZDJĘCIA]

01.09.2015 12:36 | 0 komentarzy | żet

Gospodarzem "Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2015/2016" była Szkoła Podstawowa Nr 1 na Ostrogu, która w ostatnim czasie przeszła gruntowny remont.

Prezydenci pasowali pierwszaków z "jedynki" na Ostrogu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie klas pierwszych (A, B, C i D) w obecności władz Raciborza złożyli uroczyste ślubowanie na szkolny sztandar. Następnie przyszedł czas na pasowanie, którego dokonali prezydent Mirosław Lenk, wiceprezydent Wojciech Krzyżek, naczelnik wydziału edukacji Robert Myśliwy oraz dyrektor szkoły Beta Stępień.

W swoim przemówieniu prezydent Mirosław Lenk poruszył "nowości" roku szkolnego 2015/2016 - przede wszystkim rozpoczęcie nauki przez sześciolatki, wymóg sprzedaży w sklepikach szkolnych zdrowej żywności oraz honorowanie wyłącznie lekarskich zwolnień uczniów z lekcji wychowania fizycznego. Dwa ostatnie wymogi prezydent Raciborza określił jako krok w dobrym kierunku - w myśl przysłowia "w zdrowym ciele zdrowy duch".

Mirosław Lenk zapowiedział również, że w najbliższych latach szkoła doczeka się nowej sali gimnastycznej (z tej obecnej koszysta zarówno podstawówka, jak i gimnazjum). - Nie chcę deklarować, że będzie to za rok, czy za dwa, ale w najbliższych latach miasto Racibórz nie powinno mieć problemu ze sfinansowaniem tej inwestycji - powiedział.

Warto również wspomnieć o chwytającym za serca programie artystycznym przygotowanym przez starszych uczniów szkoły. W programie tym grupa współczesnych dziewcząt narzekała, że znowu jest 1 września i trzeba iść do szkoły. Wówczas - w odpowiedzi na ich utyskiwania - na rzutniku został wyświetlony film, w którym inna grupa uczniów wcieliła się w role rówieśniczek... z czasów II wojny światowej.

Dziewczęta z ekranu mówiły o "normalnych" wakacjach, pięknym lecie i wojnie, która nadeszła zupełnie niespodziewanie, przerywając dotychczasową sielankę, usprawiedliwiały się przed profesorem z wczorajszej nieobecności na zajęciach "bo Niemcy zrobili łapankę". Profesor mówił, że w sytuacji zagrożenia lepiej opuścić zajęcia, bo najważniejsze jest, aby wszystkim udało się przeżyć...

Połączenie przedstawienia na żywo z nagranym wcześniej filmem okazało się ciekawym zabiegiem, który zrobił wrażenie na widzach. Wyrazy uznania należą się nauczycielkom, które pomogły uczniom w przygotowaniu programu - Ewie Wawoczny i Bogumile Wołoszyn-Beker.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Były naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia