Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska spotkała się z uczniami szkoły w Nędzy

11.06.2015 09:09 | 0 komentarzy | ż

- Naładowani pozytywną energią wróciliśmy z Warszawy, gdzie promowaliśmy naszą szkołę nastawioną na innowacje – cieszy się Wanda Rutko, nauczycielka Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy. Szkoła wzięła udział w ogólnopolskim festiwalu podsumowującym całoroczną pracę uczniów i nauczycieli programu „Szkoła z Klasą 2.0”.

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska spotkała się z uczniami szkoły w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z całej Polski do Centrum Nauki Kopernik przyjechali uczniowie i nauczyciele, którzy pracowali w tym roku szkolnym w oparciu o jedną z czterech ścieżek edukacyjnych.

 

Podczas festiwalu mogło się zaprezentować tylko 50 szkół z całej Polski, z najciekawszymi przykładami projektów edukacyjnych, uczniowskich forów naukowych, odwróconych lekcji i zajęć prowadzonych metodą ,,uczymy innych". Wśród nich szkoła z Nędzy.

Aż dwa zespoły gimnazjalistów z Nędzy w składzie: Hanna Galas, Katarzyna Piechula, Katarzyna Pala (grupa Radosława Niklewicza) oraz Małgorzata  Kuźmicz, Aneta Rydygel (grupa Wandy Rutko) znalazły się w gronie wybrańców zaproszonych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

- Pierwszego dnia wzięliśmy udział w edukacyjnej grze miejskiej podróżując metrem do wyznaczonych miejsc.  Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach z odkrywania, wystąpień publicznych i dziennikarskich – relacjonuje nauczycielka Wanda Rutko.

W drugim dniu festiwalu, już bardziej oficjalnym, odbywały się prezentacje projektowe szkół. Przyglądali się im eksperci, organizatorzy i zaproszeni goście.

Gimnazjaliści z Nędzy spotkali się między innymi z Minister Edukacji Narodowej Joanną Kluzik-Rostkowską, ekspertami CEO: prof. zw. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego  Sławomirem Żurkiem, prezesem i zarazem założycielką fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" Ireną Koźmińską oraz przedstawicielami międzynarodowej organizacji edukacyjnej Teach for All, m.in. z Hiszpanii, Izraela, Meksyku, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

- Wszyscy docenili wkład oraz kreatywność  naszych młodych autorów i nie szczędzili pozytywnych słów dotyczących prezentowanych projektów – dodaje Wanda Rutko.

W ogólnopolskim Programie Szkoły z Klasą chodzi o to, by promować wykorzystywanie TIK, czyli technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu. Tegoroczna edycja prowadzona była pod hasłem "Czytamy i odkrywamy".

- Technologie informacyjno-komunikacyjne z pewnością wzbogacają lekcje, dzięki nim nie są monotonne, udowadniają, że internet i komputer nie musi tylko kojarzyć się młodzieży z grami, ale też z narzędziami, które można wykorzystać w nowoczesnej edukacji - uważa nauczycielka.

źródło: UG Nędza, oprac. żet

Ludzie:

Joanna   Kluzik-Rostkowska

Joanna Kluzik-Rostkowska

Joanna Grażyna Kluzik-Rostkowska (ur. 14 grudnia 1963 w Katowicach), posłanka na Sejm VI i VII kadencji.