Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Ferie zimowe w Raciborzu: darmowe wejściówki do aquaparku

23.01.2015 14:57 | 0 komentarzy | ż

2 lutego rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe dla szkół naszego województwa. Miasto Racibórz wspólnie z jednostkami kultury i sportu przygotowało ofertę zajęć dla wszystkich, którzy zimową przerwę w zajęciach szkolnych spędzają w Raciborzu.

Ferie zimowe w Raciborzu: darmowe wejściówki do aquaparku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mają w tym czasie zapewnione bezpłatne wejścia do aquaparku H2Ostrog. Warunkiem jest zapisanie się ucznia na listę chętnych w swojej szkole. Zainteresowani jazdą na łyżwach i grą w kręgle mogą także bezpłatnie korzystać z tej formy wypoczynku na podstawie legitymacji szkolnej.

Hala sportowa Arena „Rafako” będzie do dyspozycji dzieci i młodzieży w godzinach od 9.00 do 19.00. Planuje się szereg imprez sportowo – rekreacyjnych. Wstęp na halę za okazaniem legitymacji jest również bezpłatny.

Biblioteka zaprasza na „Standardowo Magiczne Ferie z Biblioteką” w ramach których odbędą się między innymi warsztaty literackie, rysunku, dni z grami planszowymi, bal, wycieczka do Afrykarium we Wrocławiu i zwiedzanie Polskiej Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Zamku w Mosznej (kompletny program ferii z bilioteką - kliknij w ten link).

Raciborskie Centrum Kultury przygotowało dla uczniów bardzo ciekawa ofertę bezpłatnych warsztatów i koncertów. Zapisać można się na bezpłatne warsztaty taneczne, fotograficzne, wokalne, plastyczne, teatralne i ekologiczne. W pierwszym tygodniu ferii dla chętnych przewidziano „półkolonie z rozrywką”.

Szczegóły zajęć i warsztatów w ramach akcji „Zima w mieście 2015” zamieszczono w informatorze, który został rozdany wszystkim uczniom szkół podstawowych i gimnazjów. Program akcji „Zima w mieście 2015” dostępny jest również na stronach internetowych miejskich placówek i Miasta.

W trakcie ferii stołówki szkolne będą prowadzić dożywianie uczniów. Planuje się objęcie tę formą pomocy 325 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

źródło: UM Racibórz