środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Złośliwy przegląd przedwyborczy: „Coming out” po raciborsku: byłem ministrantem…

07.11.2014 13:19 | 0 komentarzy | web

Bardziej niż zwycięstwa Dawida Wacławczyka w wyborach jestem pewny tego, że zostanie mu po nich kilka rekordów. Np. najdłuższy program wyborczy, największy billboard autopromocyjny (zasłania 3/4 kamienicy przy Świńskim Rynku) czy najobszerniejszy życiorys, którym wzrusza wyborców na swojej stronie internetowej.

Złośliwy przegląd przedwyborczy: „Coming out” po raciborsku: byłem ministrantem…
fot. www.nam-raciborz.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na szczęście nie musiałem czytać całej wypasionej autobiografii, bo już w czwartym zdaniu była odpowiedź na jedyne nurtujące mnie pytanie. Brzmi ono: jakąż to cnotą były „platformers” i buntownik, czyli osobnik na wskroś podejrzany, zaskarbił sobie poparcie Dobra Ojczyzny i PiS. „Byłem ministrantem” – zwierza się DW. To wyznanie z pewnością rzuca światło na genezę komplementów ze strony pisowskiej senatorki Izabeli Kloc. A propos jej poparcia, niektórzy plotkują, że może to być dla DW tzw. pocałunek śmierci, bo w Racku na „pisiorów” głosują słabo. Ale ja nie o tym. Jako kolega po fachu, czyli też bywszyj ministrant, z życzliwą radą spieszę. Trzeba być czujnym, panie Dawidzie! Bo jeśli jakiś złośliwy pismak dotrze do pana kolegów z zakrystii, a ci nie daj Bóg, zeznają, że podpijaliście księdzu wino mszalne, to koalicjanci mogą pana spławić, nie przymierzając…wodami Orinoko na „Koniec Świata”.

cdn.

Bożydar Nosacz

Przeczytaj pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com
Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.