Wtorek, 29 września 2020

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Uczniowie raciborskich szkół zwiedzali wodociągi

27.10.2014 18:30 | 0 komentarzy | ż

Zakład Wodociągów i Kanalizacji działa od 140 lat. W ramach obchodów rocznicy istnienia zakładu zorganizowano dni otwarte - w ciągu tygodnia wodociągi zwiedziło około 500 uczniów raciborskich szkół. Wśród nich znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 5 w Raciborzu.

Uczniowie raciborskich szkół zwiedzali wodociągi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzenia laboratorium, które bada wodę dostarczaną do naszych domów. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali różne urządzenia do badania wody. Zapoznali się z pracą laborantek - relacjonują nauczycielki z "piątki".

Następnym punktem programu była projekcja filmu o raciborskich wodociągach oraz zwiedzenie najstarszej części zakładu. - Na koniec zwiedziliśmy centrum zarządzania, w którym uczniowie mogli zapoznać się z pracą w tej części zakładu. Byli ciekawi, jakie wykształcenie jest potrzebne, by tam pracować. Wielu uczniów zaskoczył fakt, że z centrum można zobaczyć na monitorach wszystkie studnie, które są znacznie oddalone od tej części miasta - mówią nauczycielki.

Uczniowie nie tylko poznali historię, ale także współczesne urządzenia w zakładzie, a także zapoznali się ze stanowiskami pracy oraz pracą ludzi, dzięki której mamy dostęp do zdatnej do picia, oczyszczonej wody.

Opiekunami uczniów były: Beata Mróz – Kajstura i Róża Szramek.

źródło: Gimnazjum nr 5 w Raciborzu