Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

O bezpieczeństwie na wesoło w raciborskiej komendzie policji

21.10.2014 12:05 | 0 komentarzy | ż

Wszyscy uczestnicy spotkania z policjantami otrzymali kaski rowerowe, kamizelski odblaskowe, odblaski i pamiątkowe dyplomy.

O bezpieczeństwie na wesoło w raciborskiej komendzie policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczorajsze (20.10.2014) spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu zostało zorganizowano w ramach projektu "112 bezpieczeństwo bez granic" (jest on realizowany w ramach funduszu ,ikroprojektów w Euroregionie Silesia).

Policjanci drogówki przybliżyli uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kobyli oraz Zakladni Skola a Materska Skola z Opaby-Komarova przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych i rowerzystów. Ponadto uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując specjalnie przygotowany tor przeszkód. Młodzi cykliści zostali podzieleni na pięć drużyn polsko-czeskich. Każdy członek drużyny musiał zmierzyć się z przeszkodami przygotowanymi przez mundurowych. Po podliczeniu punktów zostały wyłonione trzy najlepsze drużyny, które otrzymały nagrody. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali kaski rowerowe, kamizelki odblaskowe, odblaski i pamiątkowe dyplomy.

Wcześniej uczniowie zawitali również do siedziby Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. - Dyrektor oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kobyli podziękowało raciborskim policjantom oraz funkcjonariuszom Śląsko-Małopolskiego oddziału Straży Granicznej za pomoc w organizacji projektu oraz życzliwość okazaną dla całego przedsięwzięcia - informuje Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet