Czwartek, 23 listopada 2017

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Tężnia gotowa. Niektórzy już korzystają z inhalacji

29.09.2014 08:34 | 1 komentarz | mak

Tężnia w Radlinie jest już gotowa, jednak na jej oficjalne otwarcie jeszcze poczekamy, bo trwają czynności odbiorowe.

Tężnia gotowa. Niektórzy już korzystają z inhalacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23 września to dzień, w którym wykonawca tężni zgłosił zakończenie robót budowlanych. A to oznacza, że tężnia jest gotowa. W ostatnich dniach trwały prace porządkowe, końcowe roboty ziemne i montaż brakujących lamp. Sama konstrukcja tężni została zapełniona słodką wodą, która była przepuszczana przez instalacje, aby sprawdzić ich działanie. Teraz tężnia została napełniona solanką.

Tężnia zostanie oddana do użytku mieszkańcom w momencie, kiedy zakończą się wymagane prawem czynności odbiorowe. Potrwają około 2 tygodni. Jak łatwo więc policzyć, na początku października obiekt powinien zostać oficjalnie udostępniony. O dokładnej dacie otwarcia będziemy jeszcze informować.

Czy miasto liczy na odwiedziny nie tylko ze strony mieszkańców Radlina, ale też innych miejscowości? - Tężnia powstała przede wszystkim z myślą o mieszkańcach Radlina. To są najbardziej oczekiwani goście. Ale zapraszamy także mieszkańców innych miejscowości. Sądzimy, że tak samo jak nasi mieszkańcy korzystają z atrakcji oferowanych przez sąsiednie miasta i gminy, tak samo nasi sądziedzi odwiedzą Radlin - podkreśla wiceburmistrz Zbigniew Podleśny.

(mak)