Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (884) Data wydania: 24.03.09

Przyjaźnię się tylko z raciborzanami

Śląskim kandydatem PiS do Europarlamentu ma być raciborzanin Marek Migalski.

– Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji władz centralnych partii, ale propozycję kandydowania przyjąłem. Wierzę, że PiS
zdobędzie na Śląsku przynajmniej 2 mandaty – mówi Migalski.

– Co mogę obiecać raciborzanom jako euro-poseł? Uczciwość i rzetelność. Piętnuję populizm w rodzaju obiecywania budowy autostrady czy portu lotniczego – mówi Marek Migalski. Chce skupić się na sprawach mu bliskich, z racji wykształcenia i aktualnie wykonywanego zawodu. – Śląskie uczelnie powinny być bardziej europejskie, a ich studenci bez problemów podejmować studia za granicą. Nie zapominam tu o raciborskiej PWSZ – twierdzi słynny politolog. Jego mottem będzie „reprezentowanie interesów Śląska, Polski i Europy” w tej właśnie kolejności. Chce też aktywnie działać na rzecz obalenia dyktatury w Białorusi. – To haniebne, by tamtejsza ludność cierpiała pod butem dyktatora, przy braku naszej reakcji – uważa.

Liczy na głosy raciborzan, których namawia, by głosowali, nie patrząc na przynależność partyjną. – Raciborszczyźnie przez lata brakowało reprezentanta w krajowym parlamencie, obecnie jest lepiej, a na pewno zasługuje na swego europosła. Wierzę, że rozsądni i  pracowici mieszkańcy tych ziem wybiorą właśnie mnie jako swego przedstawiciela w Brukseli – podkreśla Migalski, który będzie konkurował m.in. z „numerem 1” śląskiego PO Jerzym Buzkiem często odwiedzającym Racibórz, mającym tu swoje biuro.

– Z racji, że osiedliłem się właśnie w gminie Nędza, do miasta jeżdżę często i jestem mile zaskoczony, że ludzie rozpoznają mnie i pozdrawiają na ulicy. W Raciborzu mieszka moja mama – oznajmia Marek Migalski. Jak podkreśla, odkąd opuścił miasto by pracować na uczelni w Katowicach, zawiązał nowe przyjaźnie wyłącznie z raciborzanami.

Trzynastka jego pierwszą szkołą
W Raciborzu ukończył SP 13, później I LO i polonistykę w Studium Nauczycielskim. Uczył dzieci w Borucinie. Odrobił wojsko w lesie Obora i rybnickim szpitalu. – To moje związki z raciborszczyzną i regionem – uśmiecha się  Migalski, który po studiach na Uniwersytecie Śląskim objął stanowisko dyrektora biura Euroregionu Silesia, w fazie jego tworzenia. Później skoncentrował się na karierze naukowej i aktualnie jest doktorem politologii UŚ. Zasłynął w mediach ogólnopolskich jako komentator polityczny. Zameldowany w Raciborzu, wybudował dom w Szymocicach, gdzie już mieszka.

(ma.w)