Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

„Z bliska i z daleka” - wystawa fotografii Wiktora Luci

Start 07.03.2017 o godz. 16:00 wstęp wolny

- We wtorek 7 marca zapraszamy do domu książęcego na Zamek Piastowski w Raciborzu na wernisaż  fotografii pt. „Z bliska i z daleka”, raciborzanina Wiktora Luci - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Autor ekspozycji, to emerytowany pracownik Zakładów Elektrod Węglowych w Raciborzu, obecnie SGL CARBON Polska S.A. W trakcie swojej pracy zawodowej wiele podróżował. Z każdej wyprawy przywiózł mnóstwo zdjęć, które wykonywał w czasie wolnym, podczas swoich licznych wyjazdów za granicę. Wybranymi chce podzielić się z odwiedzającymi wystawę.

Prezentowane na wystawie fotografie są efektem jego wyjazdów m. in. do Włoch, RPA, Portugalii czy Izraela. - Sprzyjająca zazwyczaj pogoda pozwoliła na wykonanie tysięcy zdjęć. Zobaczymy piękne krajobrazy, słynne budowle, ale nie zabraknie również mieszkańców podczas ich codziennych obowiązków - mówi Wiktor Lucia. To nie pierwsza wystawa raciborzanina w zamkowych wnętrzach. Przypomnijmy, w październiku 2015 r. na Zamku Piastowskim mogliśmy podziwiać ekspozycję dawnych aparatów fotograficznych, których gromadzenie i kompletowanie trwało blisko 16 lat.