środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Wystawa „Moje kadry ciszy”

Start o godz. 09:00, trwa od 07 do 31 stycznia wstęp wolny

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na wystawę fotografii Adama Kaczmarczyka pt. „Moje kadry ciszy”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystawę można oglądać od 7 do 31 stycznia w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Szafranka 7 w godzinach otwarcia biblioteki.

Autor o sobie:

Fotografią zajmuję się amatorsko od około 10 lat. Przez ten okres udało mi się poznać wiele wyjątkowych zakątków naszego kraju. Najwięcej przyjemności daje mi odkrywanie miejsc mało popularnych, a czasem wręcz przypadkowych, gdzie nadal wybrzmiewa tętno przyrody w swojej nieprzekształconej formie. Krystalicznie czyste wody jezior ukryte w sosnowym borze, nad którymi krążą bieliki. Dzikie szerokie plaże, po których spacerując w maju można nikogo nie spotkać przez wiele kilometrów. W tych zakątkach szukam ciszy i wytchnienia od codzienności. Przez te lata powstało wiele fotografii, którymi od niedawna zacząłem się dzielić z szerszą publicznością, pragnąc przekazać w tych ujęciach głębię nastroju obecnego podczas robienia fotografii. Chcę swoimi pracami wzbudzić w oglądających podziw i szacunek dla naszej rodzimej przyrody, która jak nigdy dotąd potrzebuję naszej uwagi i opieki, by przetrwać jak najdłużej w swojej pierwotnej formie.

/Materiały prasowe/