Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Racibórz na widokówkach. Ciekawa wystawa w Galerii OBOK

Start 20.11.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Galeria OBOK po raz kolejny zamieni się w wehikuł czasu! A to za sprawą wystawy raciborskich widokówek, pochodzących z ogromnej kolekcji Grzegorza Kołka z Wojnowic. Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 20 listopada o godz. 18.00 w RCI (ul. Długa 2).

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To właśnie na widokówkach możemy dostrzec zmiany jakim poddał się nasz kochany Racibórz! Co przybyło, co na przestrzeni lat znikało, jak wyglądały budynki, pomniki, pojazdy, którędy prowadziły drogi, jak wyglądali ludzie, jaka panowała moda na przestrzeni lat. Na widokówkach czas się zatrzymał, a my wciąż zmierzamy naprzód.

Grzegorz Kołek o swojej kolekcji mówi: Kolekcjonerstwo to moja życiowa pasja. Od dawna zbieram różne walory (filatelistyczne, numizmatyczne, karty telefoniczne, kalendarzyki, papalia). Jednak najbardziej upodobałem sobie widokówki i pocztówki tematyczne, które kolekcjonuję od dzieciństwa. Przez ponad 50 lat udało mi się uzbierać ponad 30 000 sztuk ze 176 państw . Odbywało się to głównie poprzez wymianę korespondencyjną. Są to zarówno widokówki starsze, jak i współczesne. Ograniczony przestrzenią, na wystawie prezentuję zaledwie część mojej kolekcji.

Warto czasami powrócić pamięcią do czasów, które przeminęły, a my wraz z kolekcjonerem dajemy taką szansę. Wystarczy przyjść!

Wstęp wolny.

źródło: RCK