Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Prezentacja rybnickiej drużyny "Szalorożce"

Start 27.03.2017 o godz. 16:00 wstęp wolny

W poniedziałek 27 marca o godz. 16.00 w Halo! Rybnik (ul. Sobieskiego 20) odbędzie się prezentacja "Szalorożców" - rybnickiej drużyny biorącej udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni, który zorientowany jest na rozwój kreatywności.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Dużynę z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Rybniku, tworzą: Joanna Szymik, Oliwia Pływacz, Klaudia Żymełka, Zuzanna Murzyn oraz Grzegorz Kuźnik. Trenerem grupy jest p. Kamila Woźnica.

"Szalorożce" powtórzyły swój ubiegłoroczny sukces i zajęły I miejsce w wyzwaniu naukowym, w 3 poziomie wiekowym podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, która odbywała się w dniach 16-19.03.2017r. we Wrocławiu. Mają teraz prawo reprezentowania naszego miasta i kraju podczas finałów światowych w maju w Knoxville, w USA.

W tym sezonie wyzwanie naukowe „Ściśle tajne” dotyczyło kryptografii i steganografii. W związku z czym osoby biorące udział w DI w swoim wyzwaniu drużynowym miały za zadanie: stworzyć i zaprezentować historię o tajnej misji; zbadać i zastosować metody kryptografii i steganografii, aby ujawnić sekretne wiadomości; zaprojektować i stworzyć gadżet, który okaże się przedmiotem codziennego użytku; stworzyć zamaskowanego bohatera i zintegrować go z historią; stworzyć i zaprezentować dwa Atrybuty Drużyny, ukazujące ich zainteresowania, umiejętności i mocne strony.

Ponadto każda drużyna musiała mierzyć się z tzw. "Wyzwaniem na już"- trwającym zaledwie kilka minut i wymagającym od nich umiejętności rozwiązywania zadania „na tu i teraz”.

Jeżeli jesteś ciekawy w jaki sposób młodzież pracowała nad rozwiązaniem swojego wyzwania, czego nowego się nauczyła i czym zachwyciła ekspertów przyjdź na spotkanie z nimi. Z chęcią zaprezentują swoje dotychczasowe osiągnięcia.

Spotkanie będzie także okazją do tego, aby samemu wykazać się swoją kreatywnością i sprawdzić się podczas wykonywania przygotowanych przez drużynę specjalnych zadań.