Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Pisarz i dziennikarz Piotr Lipiński przyjedzie do Raciborza

Start 02.03.2020 o godz. 18:00 wstęp wolny

O zagadkowej śmierci legendy Szarych Szeregów – Jana Rodowicza „Anody”, dobrowolnym wejściu do Auschwitz Witolda Pileckiego i innych żołnierzach antykomunistycznego podziemia opowie w raciborskiej bibliotece pisarz i dziennikarz Piotr Lipiński. Spotkanie zaplanowano na 2 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piotr Lipiński - za sprawą reportażu „Mięso, a w środku rzeźnik” znalazł się wśród stu najlepszych polskich reporterów XX wieku. Przez niemal dwadzieścia lat związany z „Gazetą Wyborczą”. Specjalizuje się w historii polskiego komunizmu. Publikował w pismach „Polityka”, „Po prostu”, „Newsweek”, „Press”, „Kontynenty”, „Na Przełaj”. „Radar”. Autor książek „Anoda. Kamień na szańcu”, „Cyrankiewicz. Wieczny premier”, „Bierut. Kiedy partia była bogiem”, „Gomułka. Władzy nie oddamy”, „Niepowtarzalny urok likwidacji”, „Absurdy PRL-u”. Kilkakrotnie wyróżniany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i nominowany do Grand Press. Laureat nagrody Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za zrealizowany dla TVP 1 dokument „Co się stało z polskim Billem Gatesem”.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 marca o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Polskiego święta państwowego obchodzonego corocznie 1 marca, poświęconego upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.