Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Królowa polskiego kryminału otworzy bibliotekę przy Kasprowicza

Start 16.11.2018 o godz. 10:00 wstęp wolny

Katarzyna Bonda przyjedzie do Raciborza. Spotkanie zaplanowano na 16 listopada. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Biblioteka przy Kasprowicza 12 jest zamknięta od 30 czerwca. Dodatkowo od 5 listopada nie działa także Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa przy Rynku. To z całą pewnością duże utrudnienia dla naszych czytelników. Dlatego wsłuchując się w ich głosy i potrzeby postanowiliśmy uruchomić przynajmniej jedną z kondygnacji, a mianowicie Wypożyczalnię Główną i Mediatekę. Dzieci i ich rodziców prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

W dniu otwarcia na czytelników czekają atrakcje – darmowa karta biblioteczna, prezenty dla pierwszych pięciu osób, słodki poczęstunek i co najważniejsze – nowości książkowe, filmowe i muzyczne. Ponadto w zupełnie odmienionej Galerii Gawra (I piętro biblioteki) o godz. 16.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs fotograficzny „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i powiatu”.

Miesiące oczekiwania na otwarcie biblioteki wynagrodzi czytelnikom spotkanie z Katarzyną Bondą - najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce, której wszystkie powieści zyskały status bestsellerów a ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. To wydarzenie zaplanowano na godz. 18.00.