środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Koncert Dzieci-Rodzicom

Start 07.06.2019 o godz. 17:00 wstęp wolny

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza w piątek 7 czerwca o godz. 17.00 na wyjątkowy koncert. W programie występy i wystawy dzieci, młodzieży oraz dorosłych uczestniczących w zajęciach grup artystycznych w Domu Kultury.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas koncertu na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć:

- tanecznych - Tańczące Nutki, Teatr Tańca kodART, Breakdance;

- wokalnych - Dziecięce Studio Wokalne i Młodzieżowe Studio Wokalne;

- muzycznych - Kurs nauki gry na gitarze i Nauka gry na pianinie;

- warsztatów filozoficznych.

W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną prace wykonane przez uczestników zajęć artystycznych pracowni: wikliny, krawieckiej, plastycznej i malarstwa sztalugowego.

W przygotowaniu uczestników Koncertu do występu i prezentacji udział brali instruktorzy Domu Kultury Chwałowice:Magda Starzec (Tańczące Nutki i Teatr Tańca kodART), Dawid Korniluk (kurs nauki gry na gitarze), Jarosław Hanik (Młodzieżowe Studio Wokalne), Krzysztof Czeremużyński (kurs nauki gry na gitarze), Sylwia Sobocik-Paździor (malarstwo sztalugowe), Kinga Nowak (pracownia filozoficzna), Agnieszka Stuchlik (pracownia wikliny), Andżelika Knapczyk (Igła z nitką z Gryzinitką - pracownia krawiecka), Joanna Spandel (Dziecięce Studio Woklane), Dawid Mokrzycki (breakdance), Magdalena Sierpińska (pracownia plastyczna).

Będziemy mogli zobaczyć również fragmenty spektaklu tanecznego pt. „Ławka” w wykonaniu członków Teatru Tańca kodART i starszej grupy „Tańczące Nutki” w reżyserii i choreografii Magdaleny Starzec: Spektakl "Ławka" to opowieść taneczno-muzyczna skierowana do odbiorców w każdym wieku. Przedstawia ludzi różnych sfer społecznych począwszy od zapracowanych i wpatrzonych w ekrany smartfonów ludzi, a kończąc na kloszardach krzątających się po ulicach. Spojrzymy również przez oczy zakochanych, których zbliżyła nasza tytułowa "ławka". Może uronimy łzę przy krótkiej historii matki z dzieckiem bądź damy się ponieść emocjom ulicznej bitwy tanecznej.

Magdalena Starzec - instruktorka Teatru Tańca kodART oraz Tańczących Nutek w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Absolwentka kierunku taniec o specjalizacji pedagogika tańca na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Specjalizuje się w stylach tańca jazzowego oraz klasycznego. Swoje umiejętności taneczne i pedagogiczne doskonali na kursach i warsztatach u największych autorytetów tańca jazzowego w Polsce i zagranicą. Wielokrotna finalistka tanecznych mistrzostw Polski, Europy i Świata.

/Materiały prasowe/