Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Kolor, nie kolor. Dwa style

Start 06.05.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza 6 maja o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Beaty i Kazimierza Piksów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wernisaż wzbogaci wokalnie Elisabeth Pryka. Laureatka i zdobywczyni Grand Prix na tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna” wystawa trwa od 9 maja do 4 czerwca 2019 r.

Beata Piksa

Od najmłodszych lat interesowałam się sztuką, jednak dopiero od 2013 roku w zupełności oddałam się twórczości artystycznej. Należę do "Grupy Twórczej ART-JAN", działającej przy "Galerii Jan" w Jankowicach, a także do grupy malarskiej Twórców Nieprofesjonalnych "Oblicza", która istnieje przy Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku. Jestem członkinią Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Edukacji JAN w Jankowicach. Podstawowym elementem mojego malarstwa są pejzaże, martwa natura, przeważnie z kwiatami, a także portrety. Uprawiam malarstwo sztalugowe (olej i akryl), maluję również akwarelami, rysuję pastelami, ołówkiem i węglem.

Kazimierz Piksa

Realizację swoich pasji malarskich zacząłem kilka lat temu po przejściu na emeryturę. Za namową żony stałem się członkiem "Grupy Twórczej Art - Jan", działającej przy Galerii Jan w Jankowicach i od dwóch lat należę również do Grupy malarskiej "Oblicza" przy Teatrze Ziemi Rybnickiej. Pełnię członkostwo w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Kultury Jan w Jankowicach. Uprawiam malarstwo sztalugowe (olej i akryl), a także maluję akwarelami. W mojej twórczości dominuje martwa natura, pejzaże i marynistyka. Brałem udział w wielu plenerach krajowych oraz międzynarodowych. Uczestniczyłem w wystawach zbiorowych w Jankowicach, Rybniku, Czerwionce-Leszczynach, Palowicach, Zabrzu, Pyskowicach oraz czeskich Vetrkovicach.

6 maja 2019, godz. 18.00

Galeria Oblicza

Teatr Ziemi Rybnickiej

/Materiały prasowe/